25 sierpnia 2020

Diana Palmer, Księżniczka z Teksasu.

 

          Księżniczka z Teksasu to pierwsza część w cyklu Wyoming Men Diany Palmer. Morie, córka Kingstona Brannta i Shelby Kane ( bohaterowie powieści tytuł oryg.: To Love and Cherish, nie wiem czy została wydana w Polsce, cykl: Brannt Family)  ucieka z domu, aby wbrew ojcu bliżej poznać życie na ranczu. Kochany tatuś twierdził, że zajęcia nie są adekwatne dla bogatej i rozpieszczonej córeczki. Morie zostaje zatrudniona na ranczu należącym do Mallory’ego. Ten od początku przeczuwał, że dziewczyna coś przed nim ukrywa. Mimo to, jest sumienna i uczciwa, a w dodatku dostaje się pod skrzydła wieloletniego i zaufanego pracownika. Morie nie jest jednak nieśmiałą dziewczyną. Potrafi otwarcie bronić swoich racji i wypowiadać swoje zdanie nawet na temat decyzji wydawanych przez właściciela. W razie konieczności doskonale też pomaga wydać przyjęcie na ranczu udzielając gospodyni odpowiednich wskazówek i okazuje się, że w dodatku zna wpływowych ludzi. To wszystko wydaje się Mallory’emu podejrzane, a mimo to stara się opiekować Morie. Gdy jednak jego przyjaciółka zaczęła upatrywać w zatrudnionej swoją rywalkę, a dziewczyna zostaje oskarżona o kradzież, Mallory nie badając sprawy, postanawia ją zwolnić z pracy.  

 

       

        Jak to u Pamer bywa, między bohaterami istnieje duża różnica wieku: ona to dwudziestotrzyletnia dziewczyna, on – to trzydziestosześcioletni mężczyzna, który do tej pory nie znalazł kobiety, z którą chciałby spędzić życie. Mallory Kirk jest współwłaścicielem rancza, totalnym gburem, w dodatku humorzasty, mówi okropne rzeczy i popełnia infantylne błędy. Ona jest silna, otwarta, niezależna, zadziorna, inteligentna i ma wsparcie w opiekuńczych rodzicach.

 

         To miła, staromodna historia miłosna, którą – mimo popełnionych przez Palmer błędów  i braku głębi, dobrze się czyta. Trudno uwierzyć w samotną konfrontację Morie z niebezpiecznym bandziorem, gdy wokół sami prawdziwi mężczyźni. Trochę więc powieść jest niewiarygodna i momentami zbyt banalna. Może być też spokojnie zakwalifikowana w gatunku romans chrześcijański.

 

Diana Palmer, Księżniczka z Teksasu, wydawnictwo HarperCollins Polska, wydanie 2020, tytuł oryg.: Wyoming Tough, tłumaczenie: Janusz Maćczak, cykl: Wyoming Men, t. 1, okładka miękka, stron 336.

 

2 komentarze:

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.