25 sierpnia 2020

Diana Palmer, Jak ogień i woda.

      Książka po raz pierwszy wydana w 1983 r. pod pseudonimem Autorki - Diana Blayne. Młoda rozwódka, Abby, od kilku miesięcy pracuje jako sekretarka w firmie prawniczej w Atlancie. Jest lojalna, zorganizowana, stara się nie wyróżniać swoim ubiorem i świetnie odnajduje się w kontaktach z porywczym szefem. Greyson jest bowiem wymagający i w dodatku wybuchowy. 

    Pewnego dnia Abby odnajduje w kalendarzu zapisek dokonany stylem Greysona dotyczący spotkania z mężczyzna z Charlestonu. Abby opuściła swoje rodzinne miasto i wyprowadziła się po tym, jak została przyłapana z żonatym mężczyzną. Szczegóły jej życia pozostawiam w tajemnicy. Ciężko pracowała nad tym, aby zapomnieć o przeszłości i zacząć od nowa. Okazuje się jednak, że stary przyjaciel to przyszły partner biznesowy Greysona.

    Dowiedziawszy się o historii Abby, Greyson ofiaruje jej pomoc i proponuje fikcyjny związek. Bliskość i wprowadzona zmiana sprawia, że Abby czuje się na początku w niekomfortowej sytuacji, ale z czasem poznaje co tak naprawdę kryje się w Greysonie. Stara się jednak zachować dystans, aby potem nie zaznać niepotrzebnie kolejnego bólu i zranienia.

       Abby staje się silniejsza i z czasem zyskuje pewność siebie. Nie jest to ckliwa i sentymentalna historia, ale jest oczywiście HEA.

 

 

Diana Palmer, Jak ogień i woda, wydawnictwo Harlequin, wydanie 2020, tytuł oryg.: A Loving Arrangement, tłumaczenie: Wanda Jaworska, seria: Gwiazdy Romansu, okładka miękka, stron 224.

*Inny tytuł polski: Igraszki (wyd. 1992, Mitel, tłum.: Anna Mackiewicz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.