18 kwietnia 2020

Christopher Siemieński, Inspektor Parma i spisek żywnościowy.


CZY WIECIE, CO SIĘ KRYJE W WASZYM JEDZENIU?

Jest takie miasteczko, zupełnie niepodobne do innych, którego mieszkańcy bardzo dbają o to, by ich dieta była zdrowa i pożywna. Nie jest to wcale takie proste: sąsiednie miejscowości, Buły Wielkie i Parówy Niżne, dają zły przykład, a z ukrycia działają złowrogie siły…
Na szczęście Jagodno ma swoich obrońców. Przy Boczkowej 23 działa biuro detektywistyczne Parma i Partnerzy, w którym urzędują inspektor Parma i jej wierny pomocnik Szperek. Detektywi rozpoczynają śledztwo i ruszają na pomoc mieszkańcom miasteczka, którym zagraża podejrzana substancja. Jaką rolę w tej historii odgrywa demoniczny doktor Truj i jakimi motywami kierują się przestępcy?
Dzięki śledztwu dowiemy się, co to takiego sztuczne barwniki i aromaty, konserwanty, spulchniacze pieczywa oraz dlaczego jedzenie czasami tylko przypomina jedzenie…
Pierwsza część serii o przygodach świnki Parmy autorstwa Christophera Siemieńskiego z ilustracjami Martina Siemienskiego ukazała się nakładem wydawnictwa Poradnia K. 

(wyd.)


 Christopher Siemieński, Inspektor Parma i spisek żywnościowy, wydawnictwo Poradnia K, wydanie 2020, ilustracje: Martin Siemiński, opracowanie z języka angielskiego: Nina Wum, oprawa twarda, stron 184.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.