31 sierpnia 2016

Sabrina Jeffries, Czego pragnie mężczyzna.Czego pragnie mężczyzna to pierwszy tom cyklu Książęcy detektywi Sabriny Jeffries, który ukazał się nakładem wydawnictwa BIS. Cykl wydany ma być  w całości, bowiem już na końcu powieści odnaleźć można kolejne trzy tytuły. Ogromnie mnie to cieszy, bowiem powieść rozpoczynająca jest bardzo udana. Autorka skonstruowała świetną fabułę, w której wyróżnić można intrygującą tajemnicę, fascynującą przygodę i oczywiście urokliwy romans. Mam wrażenie, że główne postacie będę spotykać w kolejnych tomach, które jak to bywa w przypadku Jeffries, będą ze sobą powiązane. 


Pewnego poranka, książę Layons, Maximilian Cale pojawił się u drzwi agencji detektywistycznej Mantona. Książę spóźnił się na inne umówione spotkanie, a list związany z tajemnicą rodzinną wytrącił go z równowagi. Od Mantona oczekuje wskazówek i pomocy. W domu zastał jedynie siostrę Dominicka Mantona, Lisette, która ani myśli informować aroganta o pobycie swojego kolejnego brata, również detektywa, Tristana Bonnauda. Dziewczyna trwa w swoim postanowieniu, co więcej dbając o bezpieczeństwo brata, postanawia towarzyszyć księciu w wyprawie. Tak manipuluje księciem w rozmowie, że ten w końcu ustępuje. Panna Lisette Bonnaud jest usatysfakcjonowana, ale podróż do Francji nie rozpocznie się jednak w zgodzie z jej planem. 

O powiązaniach Lisette, Tristana z Domem i wicehrabią Georgem Mantonem książę słyszał dzięki plotkom. Nie wie jednak, że bezpieczeństwo Tristana w Anglii jest zagrożone. Z kolei dwudziestosześcioletnia Lisette nie zdaje sobie sprawy z tajemnic rodzinnych księcia Lyons. Większość książki koncentruje się wokół osobowości Maxa i Lisette, silnych jednostek. Lyons jest przekonany o słuszności swoich decyzji i świadomy czekającej go  przyszłości. Lisette jest kobietą, która nie poddaje się tak łatwo. Zdaje sobie sprawę ze swojej sytuacji i perspektyw, ale nie chce popełnić błędów matki. 


Akcja powieści toczy się w szybkim tempie, jest żywa i niezwykle wciągająca, pełna intryg i niebezpieczeństw. Pomysł autorki związany z podróżą Maxa i Lisette jest dokładnie przemyślany, niemal realny i ze swadą przelany na papier. Bracia Lisette (i nie tylko) są intrygujący i zapowiedzi ich historii w tej części wzbudzają ciekawość. Z kolei Max jest rzeczywiście „księciowaty”. 

 Sabrina Jeffries jeszcze raz udowodniła, że potrafi napisać romans historyczny nie podlegający łatwemu schematowi i wspaniale wpisany w przygodę. Oczywiście mamy do czynienia z HEA, ale powieść Czego pragną mężczyźni przypomina taki torcik z wisienką. To jedna z tych powieści, którą po przeczytaniu zamykamy z uśmiechem na twarzy.Sabrina Jeffries, Czego pragnie mężczyzna, wydawnictwo BIS, wydanie 2016, tytuł oryginalny: What the Duke Desires, tłumaczenie: Anna Pajek, cykl: Książęcy detektywi, tom 1, (The Duke's Men, #1) okładka miękka, stron 392.

Cykl Książęcy detektywi:
1. Czego pragnie mężczyzna
2. Gdy wiarołomca powraca
3.  Jak uwodzi drań
4. Gdy wicehrabia się zakocha

O wersji oryginalnej na stronach autorki 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.