29 lipca 2011

Łukasz Dębski, Literozagadki.

Nakładem wydawnictwa Wilga znów ukazała się nie dość, że ze świetnym tekstem to jeszcze wspaniale zilustrowana książeczka dla najmłodszych. Oczywiście, pozycja posiada również walory edukacyjne. Książeczka zawiera niezwykle nowatorskie podejście do nauki liter. Poprzez zastosowanie krótkich rymowanych wierszyków dzieci maja możliwość nie tylko rozwiązać zagadkę, ale przede wszystkim poznać cały alfabet ze wszystkimi literami polskimi również ą, ć, ń, ó,  ś, ź, ż. Każdy wierszyk został opatrzony pasującą ilustracją, która jednocześnie staje się drogą pomagająca dziecku w rozszyfrowaniu, o jakie słowo chodzi. Książka rozwija również wyobraźnię dziecka i świetnie pokazuje, czym jest zabawa w skojarzenia. Jak najbardziej godna polecenia! Moja córka jest zachwycona:)

Powiem wam na ucho i w sekrecie, że tu
mamy worek pełen liter alfabetu.
Każda bardzo ważna, więc nawet arbiter,
nie wybierze za was najważniejszej z liter.
Kto się lubi bawić w literozagadki,
nigdy nie powinien bać się żadnej wpadki!

wydawnictwo Wilga, Warszawa, lipiec 2011, Ilustracje: Anna Kaszuba-Dębska, oprawa twarda, stron 40.


***
Łukasz Dębski autor kilkunastu książek dla dzieci tłumaczonych na angielski, niemiecki, czeski i rosyjski. Publikował zarówno w Misiu, jak i Polityce czy The Guardian.

Anna Kaszuba-Dębska malarka, graficzka, autorka i reżyserka filmów animowanych. Projektantka i ilustratorka ponad dwustu książek dla najmłodszych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.