31 stycznia 2010

Artur Beling, Jak zostać dobrym Magiem, a nie złym Czarownikiem.Wydawca: Novae Res,
Rodzaj literatury: Literatura popularnonaukowa
Gdynia 2009
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 138
ISBN: 978-83-61194-02-6

W podtytule odnajdziemy wpis „Krótka instrukcja obsługi”. Rzeczywiście, książkę pana Belinga można ze spokojem zaliczyć do literatury wskazującej jak żyć, jak działać, jak się zachowywać, jak rozmawiać. To swego rodzaju wskazówki. Wiele tu odnajdziemy cytatów ze starożytności dotyczących właśnie życia. Autor od razu na początku zastrzega, że nie należy wierzyć jego słowom ani nikomu innemu, ponieważ każdy powinien znaleźć własną drogę. Książka jednak być może pomoże jednak zmienić coś w życiu.

Znajdziemy tu liczne rady w stylu: warto być osobą otwartą i gotową na zmiany; do wszystkiego należy mieć dystans; należy szukać kolejnych dróg prowadzących do celu, jeżeli ta wybrana okaże się zamknięta; należy unikać mówienia negatywnie o tym, co robimy; należy unikać plotek; należy przede wszystkim rozwijać siebie; należy optymistycznie podchodzić do życia; należy być komunikatywnym. Czytelnik może odkryć pozytywną stronę swoich wad, co należy czynić, aby motywować siebie do działania; jak zachować odpowiedni umiar w działaniu. Autor zwraca również uwagę na mowę rąk i wzroku oraz na użycie w życiu codziennym tak mało skomplikowanych słów, które często ludzie unikają: „przepraszam”, „proszę”, „dziękuję”.

Książka opiera się na licznych przykładach dotyczących sytuacji w życiu codziennym. Pomaga i przypomina jak kształtować umiejętności interpersonalne, jak pracować nad sobą, jak nie brudzić swojego wizerunku. Autor namawia do tego, aby rezygnować ze stereotypów, szukać własnej drogi, nie kierować się opiniami innych ludzi.

4 komentarze:

 1. Tytuł a także opis tejże książeczki żywo wskazuje na powiązania autora z kartami tarota... albo łapie mnie jakieś fiksum-dyrdum na ich punkcie.

  Pozdrawiam serdecznie ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. "Autor od razu na początku zastrzega, że nie należy wierzyć jego słowom ani nikomu innemu, ponieważ każdy powinien znaleźć własną drogę." i tym mnie zachęciłaś! :) Jak tylko będę miała okazję - przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anhelli to czym się zajmuje autor mozna odnaleźć tu: http://www.goldenline.pl/artur-beling

  Tucha polecam!

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Horoskop tego pana mnie powalił... grrr ;]-

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.