29 lipca 2009

Clare Compton, Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami.


Wydawnictwo Dwie Siostry
Seria "Mistrzowie Ilustracji"


Bardzo przyjemna i urocza książeczka dla dzieci, choć wypożyczyłam ją jeszcze dla siebie. Dodatkiem do niej są przepisy na łakocie bardzo łatwe w przygotowaniu takie jak miętówki, chrupki czekoladowe czy nadziewane daktyle.

Książka opowiada o przygodach jedenastoletniej Ani i sześcioletniej Kici, które muszą przeprowadzić się do swojej ciotecznej babki zamieszkałej w Londynie, ponieważ ich ojciec wyjeżdża na pół roku do Australii. Cioteczka babka tak jak przypuszczały dziewczynki nie była żadną staruszką, ale młodą i sympatyczną kobietką o imieniu Zofia. Prowadziła ona cukierenkę pod Pierożkiem z Wiśniami, która nie przynosiła jednak jako takiego dochodu. W domu mieszkała również Klocia, która wychowała Zofię. Poznajemy również Gerarda lokatora, który odegra w życiu ani niebanalną rolę.
Dziewczynki na początku nieufne, z czasem coraz lepiej czują się w nowym miejscu.
Piękna i czysta opowieść o przyjaźni, zaufaniu i odpowiedzialności.


Clare Compton to pseudonim Hildy Hewett
(1904-?), brytyjskiej autorki powieści dla dzieci i dorosłych.

Maria Orłowska-Gabryś (1925-1988) ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Była znakomitą graficzką i ilustratorką. Jej rysunki są realistyczne, a jednocześnie pełne baśniowości i sentymentalizmu. Zilustrowała ponad 100 książek.

3 komentarze:

  1. Też z przyjemnością ją przeczytałam - pachnąca i urocza książka, jakby trochę nie pasuje do dzisiejszego świata

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo urocza książeczka, miło się ją czytało. Przypomniała mi, jakie książki lubiłam w dzieciństwie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.