23 lipca 2009

Astrid Lindgren,Emil ze Smalandii. Lotta z ulicy Awanturników.Tom I z kolekcji książkowej "Cała Polska czyta dzieciom" pod patronatem fundacji "ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom" oraz tygodnika "Polityka".

Książeczka rekomendowana dla dzieci od lat czterech.

Pierwsza nowelka opowiada o przygodach sympatycznego psotnika Emila, mieszkańca małego miasteczka Smalandia. Lindgren przedstawiła parę dni z życia Emila. Każdy dzien ma odpowiednią datację. Toteż we wtorek 22 maja Emil wsadził głowę do wazy z rosołem; w niedzielę 10 czerwca wciągnął na maszt siostrzyczkę Idę, aby lepiej widziała okolicę; w niedzielę 8 lipca chłopczyk bawił na festynie Hultsfred.

Lotta z ulicy Awanturników to opowieść o malej dziewczynce, która po małych kłótniach domowych postanowiła wyprowadzić się z domu do sąsiadki na jej stryszek. Kilka rozdziałów składa się na całą opowieść.

Jak zwykle Lindgren czyta się z przyjemnością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.