18 marca 2023

Anna Bichalska, Spróbuj jeszcze raz, Adelko.

 


To już trzecia część w cyklu o dziewczynce imieniem Adelka. Tym razem Adelka dostała rower. Tyle tylko, że trzeba jeszcze nauczyć się dobrze jeździć. Nie za bardzo się to udaje. W dodatku Adelka nie potrafi jeszcze ani dobrze czytać, ani wiązać sznurowadeł. Wszystkiego jednak można się nauczyć. Należy się tylko nie poddawać i próbować na nowo jeszcze raz, i jeszcze raz. Adelka spadła jednak z roweru i zniechęciła się do nauki jazdy. Mimo tłumaczeń rodziców, nie daje się tak łatwo przekonać. A przecież rodzicom też wiele spraw nie wychodzi zbyt dobrze. Zresztą człowiek uczy się i zdobywa doświadczenie przez całe swoje życie.

To ciepła, mądra i wartościowa książeczka dla dzieci, którą warto polecać.

 


Anna Bichalska,
Spróbuj jeszcze raz, Adelko, wydawnictwo Bis, wydanie 2023, ilustracje Beata Zdęba, cykl: Adelka, t. 3, okładka twarda, stron 48.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.