17 maja 2015

Moje książeczki. Księga pierwsza.

Moje książeczki. Księga pierwsza, która ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia to kolejna książka, która ogromnie mnie wzruszyła. Złożyła się na to nie tylko zawartość tomu, ale również oprawa graficzna, która właściwie nie została zmieniona od czasu jak książeczki oznaczone czarnym kotem w butach były wydawane. Jestem oczarowana tym tomem również ze względu na ilustracje, a nawet ów nieco żółtawy i gruby papier. Książka została pięknie wydana i cieszy oko i zawiera dobrze nam – dorosłym – znane opowieści. 

W tomie znalazły się:Adam Bahdaj Wielki wyścig z ilustracjami Ignacego Witza

Helena Bechlerowa Zajączek z rozbitego lusterka z ilustracjami Hanny Czajkowskiej

Hanna Januszewska Złoty koszyczek z ilustracjami Bożeny Truchanowskiej

Adam Bahdaj Podróż w nieznane z ilustracjami Marii Mackiewicz

Anna Świrszczyńska O wesołej Ludwiczce z ilustracjami Janiny Krzemińskiej

Ada Kopcińska Prawie wszystkie przygody Zuzanny z ilustracjami Mirosława Pokory

Helena Bechlerowa Koniczyna pana Floriana z ilustracjami Krystyny Witkowskiej


Na koniec dodano dokładne biografie pisarzy i ilustratorów. To wyśmienity prezent na zbliżający się dzień dziecka, choć podejrzewam, że nie jeden dorosły ucieszyłby się bardziej z takiej niespodzianki.Moje książeczki. Księga pierwsza, Adam Bahdaj, Helena Bechlerowa, Hanna Januszewska, Ada Kopcińska, Anna Świrszczyńska, wydawnictwo Nasza Księgarnia, wydanie 2015, ilustratorzy: Hanna Czajkowska, Janina Krzemińska,Maria Mackiewicz, Mirosław Pokora,  Bożena Truchanowska, Krystyna Witkowska, Ignacy Witz, oprawa twarda, stron 240.

7 komentarzy:

 1. Piękne. Właśnie takie ilustracje pamiętam z książeczek z dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic, tylko przyklasnąć inicjatywie. Dobrze, że wydawnictwo wreszcie doceniło własne tradycje, ku radości czytelników ale znamienne, że samo nie bardzo wie co wydawało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widze, ze po sukcesie reedycji "Poczytaj mi mamo", Nasza Ksiegarnia siega dalej w przeszlosc. No i bardzo dobrze! Tak trzymac!

  OdpowiedzUsuń
 4. To są wypisz wymaluj moje wspomnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie choć przez książki wrócić do lat dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak widze te ilustracje to przypominają mi się książki w moim pokoju jak byłem dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowite, wspomnień czar. Może nie tyle co przypomina mi moje dzieciństwo, ale wśród książek z dzieciństwa mojej mamy widziałam wiele podobnych... rysunków. :)
  Zapraszam do mnoe - kustryzm.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.