16 września 2012

Michael Broad, Jacek Placek. Futbolowa bestia.

Michael Broad znakomicie rozumie dziecięcy umysł i bezpretensjonalnie wkracza w świat wyobraźni. Tym razem proponuję Wam zapoznanie latorośli z serią o niewiarygodnych przygodach Jacka Placka. Powszechnie dorośli uważają, że Jacek zmyśla, choć chłopiec stara się naprawdę wyjaśnić dorosłym, co tak właściwie przeżył i dlaczego to miało, taki a nie inny skutek. Jacek postanawia wiec, że wszystko narysuje i w całości przekaże słowami. Tak też powstała książka pisana z perspektywy dziecka. Na książeczkę złożyły się trzy historyjki, w których Jacek uczy się grać w piłkę nożną od Małej Stopy, spotyka na plaży morskiego potwora, odwiedza z mamą wesołe miasteczko, gdzie poznaje wcale nie tak złego upiora.

Książka napisana z wielkim humorem przeznaczona jest również dla dzieci, które uczą się czytać. Czcionka jest prosta i duża, a tekst okraszony ciekawymi rysunkami. Warto zaznaczyć, że w serii ukazały się jeszcze inne książeczki.
Michael Broad, Jacek Placek. Futbolowa bestia, wydawnictwo BIS, Warszawa 2012, przełożyła: Iwona Czarkowska, okładka miękka, stron 144.


* zdjęcia własne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.