20 września 2012

Joanna Tołłoczko, Piotr Syndoman, Zabawy plastyczne dla dzieci.

Zabawy plastyczne dla dzieci to książka, która z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. To, bowiem swoisty poradnik przekazujący wiedzę o tym, jak kształtować u dziecka umiejętności plastyczne i jak pobudzać wyobraźnię. W prosty i przystępny sposób, odnaleźć tu można wspaniale edukacyjne zabawy, które nie tylko bawią, ale i uczą. Czytelnik znajdzie tu znakomicie zilustrowane instrukcje dotyczące łatwych i przyjemnych prac, które można wykonywać w domu z dzieckiem. Poznać można jak zrobić ozdoby z papieru, zastosować technikę papier-mâché, stworzyć niebagatelne pudełka na przydasie i różnego rodzaju skarby, wykonać kwiaty z bibuły, odpowiednio wykorzystać masę solną, modelinę i filc, zrobić niebagatelne korale z makaronu czy jak z doniczek wykonać wspaniałe rzeczy. 

To wspaniała książeczka na długie jesienne i zimowe wieczory i atrakcyjna propozycja na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Instrukcje napisane w stylu krok po kroku ułatwiają zadanie. Warto zwrócić też uwagę, że zabawy plastyczne przynoszą niewymierne korzyści naszym pociechom. To pole szerokich realizacji możliwości obrazowego wyrażania uczuć, ale również rozwijanie zdolności manualnych i kształtowanie zmysłu obserwacji.

Bezapelacyjnie jestem zwolenniczką tego typu książek. Polecam wszystkim rodzicom.
 
 Joanna Tołłoczko, Piotr Syndoman (zdjęcia), Zabawy plastyczne dla dzieci, wydawnictwo Świat Książki, wrzesień 2012, oprawa miękka, A4, stron 104.

*zdjęcia własne

4 komentarze:

  1. Uwielbiam takie książki, są kopalnią pomysłów na ciekawe i niebanalne zabawy z dzieckiem. Bardzo podobają mi się zdjęcia. Na pewno sięgnę po "Zabawy plastyczne dla dzieci" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jaka cudna książeczka, dosłownie encyklopedia zabaw na szare dni! Niedawno właśnie robiłam tak sam naszyjnik z makaronu, nie mogłam uwierzyć że to takie proste a jakie efektowne, dzieciaczki się ucieszyły niesamowicie ;) Bardzo piękna lektura nie tylko dla najmłodszych :)

    OdpowiedzUsuń
  3. ciekawe pomysły zawsze w cenie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.