11 kwietnia 2012

Paweł Chrzanowski, Izabela Górnicka-Zdziech, Coś Z Niczego. EKOzabawy dla małych i dużych..

Byłam ciekawa tej pozycji, ze względu na swoją córkę, która co i raz chce się bawić w nowe twórcze i rozwijające zabawy. Farby, kredki są u nas wykorzystywane na porządku dziennym. Niektóre propozycje podane w książce już zaczęliśmy wprowadzać w życie. Nie mamy, co prawda w domu glinianych doniczek, ale malowałyśmy farbami puste słoiki. Książka, bowiem proponuje ekozabawy, czyli takie, w których wykorzystuje się przedmioty, których jak nam się wydaje jedynym celem przeznaczenia jest kosz na śmieci. Okazuje się, że takie myślenie jest poważnym błędem. Wystarczy, bowiem trochę wyobraźni i kreatywności rodziców, aby wykorzystać słoiki niemowlęce do wykonania kolorowych świeczników, rolki po papierze toaletowym dla przyszłych kwiatków oraz gazety, pudełka wszelkiej maści, tekturę, plastikowe butelki, a nawet makaron czy ziemniaki.

Autorzy w prosty sposób uczą jak pożytecznie spędzać czas z maluchami. Nie chodzi, bowiem tylko o kupienie nowej zabawki. Nacisk tu położono kreowanie wyobraźni, rozwijanie zdolności manualnych, ekologiczne postrzeganie świata i szanowanie rzeczy pozbawionych wartości materialnej. To również wspaniały czas, który rodzice mogą spędzić z dziećmi.

Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnych oraz ich rodziców i nauczycieli. Wskazówki na wykonanie czegoś są podane w łatwy i przystępny sposób z uwzględnieniem zdjęć. Dzięki pomysłom wprowadzanym według książki dzieci nie będą się nudzić. Polecam!Paweł Chrzanowski, Izabela Górnicka-Zdziech, Coś Z Niczego. EKOzabawy dla małych i dużych, wydawnictwo Prószyński i S-ka,  marzec 2012, okładka miękka, stron 128.

5 komentarzy:

 1. Przydałaby się taka książeczka dla moich małych odkrywców :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Też byłam ciekawa tej pozycji, chociaż synek jeszcze za mały. Ja mam manię gromadzenia śmieci właśnie dlatego, że można z nich zrobić coś fajnego - więc pewnie kiedyś się zaopatrzę w książkę i zacznę przetwarzać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczka bardzo ciekawa i naprawdę nie wymaga zbytnio wysiłku rodziców do przygotowania potrzebnych rzeczy:) Polecam bardzo

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękujemy za miłe słowa! Proszę polecać, mamy jeszcze masę pomysłów i jeśli książka będzie się cieszyła zainteresowaniem, wydawnictwo obiecało opublikować kolejną część! :)
  Pozdrawiam, Izabela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję również:)
   Mam nadzieję, że nowa część szybko się ukaże:)
   Życzę powodzenia i oczywiście polecam wydaną ksiązkę:)

   pozdrawiam serdecznie

   Usuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.