17 listopada 2011

Beatrix Potter, Powiastki Beatrix Potter.

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na świąteczny prezent dla dzieci proponuję niezwłocznie zakupić Powiastki Beatrix Potter, które ukazały się w luksusowej oprawie graficznej nie tak dawno temu nakładem wydawnictwa Wilga. To cudne wydanie zawiera wszystkie utwory, jakie wyszły spod pióra Beatrix Potter. Są to 23 powiastki o przygodach Piotrusia Królika i innych zwierzątek oraz cztery niepublikowane dotąd utwory. Wiersze ukazały się w znakomitym przekładzie Małgorzaty Musierowicz, która dokonała tego przy współpracy Jacka M. Stokłosy.

W pozycji znalazły się teksty kompletne i zgodne z wersją oryginalną, a także oryginalne ilustracje wykonane przez sama Beatrix Potter. Powiastki ułożone zostały w takim porządku, w jakim były publikowane po raz pierwszy z dodaniem rocznej daty. Ponad to dodano wzmianki dotyczące genezy każdego utworu, w których przeczytać można, w jakich okolicznościach powstał dany utwór, czy od razu został wydany i kiedy pojawił się w obiegu.

Dzieci z pewnością polubią Piotrusia Królika i jego przyjaciół. Z wielkim zainteresowaniem będą śledzić ich przygody. Z przyjemnością zaznajomią się z Benjaminem Trusiem, Panią Mrugalską, Panną Mopcią, Panem Jeremim Rybakiem, Grzecznym Prosiulkiem czy Kaczką Teklą Kałużyńską. Cudne powiastki s pełne ciepła. Wielka uciechę będą przy ich czytaniu mieć także dorośli. To wielka przyjemność powrócić do utworów, które powstały ponad sto lat temu. Jak najbardziej pochwalam taki powrót wydawniczy dokonany w wielkim stylu. Klasyka literatury dziecięcej. Warto!


Beatrix Potter, Powiastki Beatrix Potter, Wydawnictwo  Wilga, tłumacz: Małgorzata Musierowicz, ilustrator Beatrix Potter, przedział wiekowy: od 3 do 12 lat, oprawa twarda, stron 400.

7 komentarzy:

 1. Już jakiś czas temu postanowiłam sobie, że kiedy tylko będę miała dzieci to ta książka z pewnością znajdzie się na mojej półce:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. W mojej kolekcji na półce w oryginale! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już mam mnóstwo pozycji, które chciałabym sprezentować moim małym najbliższym. Dopiszę również i tą, a w okolicach 20 grudnia podejmę decyzję. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A moim idolem jest wiewiórek Orzeszko. Cudowna książka i piękne wydanie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziś dzieci są tak nafaszerowane tym bublem serwowanym przez telewizje..Niektóre bajki przerażają i ręczę,że gdybym pokazła tę pozycję, któremukolwiek z moich siostrzeńców - reakcja nie byłaby z pewnością pozytywna..

  Zawsze sobie obiecuję,że gdy będę miała dziecko wychowam je na dobrej literaturze. Takiej jak ta na przykład :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Marzy mi się ta książka, choć dzieci nie mam ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.