15 sierpnia 2010

Elizabeth Chadwick, Waleczny Rycerz.

Wydawnictwo Aurum
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-61867-07-4
Stron: 528
Wymiary: 145x205 

To historia Williama Marshala jednego z najsłynniejszych angielskich rycerzy epoki średniowiecza. Jako dziecko został oddany na dwór króla. Tam uczy się fechtunku, dworskiej etykiety i zaznajamia się z ludźmi wywodzącymi się z najwyższej arystokracji. To mężczyzna niemal idealny, uczciwy, odważny, lojalny i wierny swojemu seniorowi i wybrance serca, dla której wiele potrafił dokonać. Niezależnie od swoich poglądów wiernie stoi przy swoim władcy. Wszystko, co czyni zgodne jest z rycerskim kodeksem. Rycerz, który niepokonany był w turniejach i w walce wręcz. Dzięki dyplomacji William Marshal potrafił wiele zyskać na dworze Andegawenów i stać się jednym z najpotężniejszych magnatów. W rzeczywistości Od 1216 sprawował regencję w związku z małoletniością króla Henryka III. Nosił też tytuł Lorda Marszałka.

Książka barwnie ukazuje świat dwunastowiecznej Anglii i Francji. Mamy tu dworskie intrygi, miłość, walkę o władzę, pojedynki, krucjaty, turnieje, bitwy. To świat dworskiej etykiety i przyjętych konwenansów oraz bratobójczych walk o władzę.

Książka wciąga czytelnika w odległą historycznie epokę. Autorka pomyślnie odtworzyła barwny świat dwunastego wieku. Książka, która potrafi wzbudzić ciekawość nie tylko życiem historycznych postaci.


strona autorki

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię książki historyczne, ale rycerze... Jakoś mnie to "nie kręci".
    Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie czeka na półce. Ja historyczne bardzo oszczędzam, bo niestety trochę ich brakuje na rynku :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.