22 stycznia 2017

Niedziela z albumem - Venetian Villas.
Villa Rotonda
Michelangelo Muraro, Venetian Villas, wydanie 1998, zdjęcia: Paolo Marton, okładka twarda z obwolutą, stron 360, wydanie anglojęzyczne.

6 komentarzy:

 1. Bogato ilustrowany, piękny album.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie wnętrza! I wszystko to niezmienne od stuleci, nie zniszczone wojnami, nie zaniedbane po przymusowym wywłaszczeniu właścicieli, gdy w pałacach rozgościły się PGRy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zniszczone tak, ale już nie w takim wymiarze jak u nas. Niestety uważam to za niesprawiedliwość dziejową, że polska jedynie w nikłym procencie może poszczycić się unikatowymi budynkami.

   Usuń
 3. Przepiękne. I serca boli, że tak wiele z naszych zabytków nadal niszczeje, choć jednocześnie coraz więcej trafia w opiekuńcze ręce i odzyskuje swoją świetność. Obyśmy docenili nasze dziedzictwo. Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Klemensów wraca do Zamoyskich, Krzeszowice do Potockich, a pałac w Gołuchowie Czartoryskich (i cała kolekcja) w końcu dobrem narodowym. To cieszy :)

   Serdeczności

   Usuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.