7 maja 2012

Opowieści z Tinga Tinga.


Nie wiem jak Wasze dzieci, ale moja córka zaczęła się interesować wszelkimi bajkami o zwierzętach. Przed godziną 20.00 na kanale Minimini+ są nadawane opowieści z Tinga Tinga. Nawiązaniem do tej bajki zarówno w formie podobnego przekazu jak i w treści są książeczki, które zaczęły ukazywać się nakładem wydawnictwa Wilga właśnie w serii: Opowieści z Tinga Tinga. Wspaniałe ilustracje pochodzą zresztą z serialu.

Pozycje te nawiązują do tradycyjnych afrykańskich opowiadań o zwierzętach oraz współczesnego stylu malarstwa Tanzanii. Bohaterami książeczek są oczywiście zwierzęta. Pierwszej – Słoń poszukujący odpowiedzi na pytania, po co mu nos, a drugiej – Kameleon, który kiedyś był szary i nijaki.  Odpowiedzi na pytania poszukują bohaterowie we współpracy Żółwia, Bąkojada, Hipcia, Lwa. Opowieści są pełne ciepła i humoru. Ważny jest tu aspekt wychowawczy, podkreślający, że w przyjaźni bardzo ważne jest mówienie prawdy. Świetna jest również oprawa graficzna, a tekst dostosowany do odbioru przez małego czytelnika.

Na koniec książeczek znajdziemy informację zapraszająca do dzielenia się Przeczytaj książkę. Podaruj książkę. Wydawnictwo Wilga przekazuje środki finansowe brytyjskiej Fundacji Tinga Tinga wspierającej rozwój czytelnictwa wśród dzieci we wschodniej Afryce. Wskazana Fundacja zakupuje książki między innymi dla Programu rozwoju wczesnego Dzieciństwa, którego celem jest dokształcanie nauczycieli pracujących w Afryce. Dzięki temu najuboższe dzieci mają szansę nauczyć się czytać i pisać. 

Polecam!
Edward Gakuya,Claudia Lloyd, Dlaczego kameleon zmienia kolory?, wydawnictwo Wilga, Seria: Opowieści z Tinga Tinga, Przedział wiekowy: od 3 do 9 lat, Tłumacz: Małgorzata Kochańska, Ilustrator: Celestine Wamiru, Kategoria: Bajki, Edukacyjne, Typ okładki: twarda, Liczba stron: 32.

Edward Gakuya,Claudia Lloyd, Dlaczego słoń ma trąbę?, wydawnictwo Wilga, Seria: Opowieści z Tinga Tinga, Przedział wiekowy: od 3 do 9 lat, Tłumacz: Małgorzata Kochańska, Ilustrator: Celestine Wamiru, Kategoria: Bajki, Edukacyjne, Typ okładki: twarda, Liczba stron: 32.

4 komentarze:

 1. Tingatinga to nazwisko "pomysłodawcy" stylu, który tak na prawdę powstał w Tanzanii (Dar es Salaam) w latach 60-tych by zapewnic chleb jego twórcy :-). Bajeczki rzeczywiście fajne chociaż mój synek woli Opowieści mamy Mirabelle :-). Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A moja czterolatka nie za bardzo przepada za Mirabelle, za to ostatnio za detektywem Łodygą i owszem:)

   Usuń
 2. Mój czteroletni brat ogląda "Opowieści z Tinga Tinga" (i wszystko ze zwierzętami, wielki z niego pasjonat ;)). To naprawdę fajna bajka i obrazki są piękne.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.