16 grudnia 2011

Katarzyna Zychla, Przygody Maksa.

Nowa seria książeczek dla dzieci, którą zapoczątkowała książeczka Przygody Maksa przeznaczona jest już dla dwulatków. Na książeczkę złożyły się trzy proste opowieści o kłopotach przemiłego małego hipopotama Maksa. Tak jak każde małe dziecko jest ciekawy wszystkiego i dużo eksperymentuje w swoich odkryciach. Interesuje się małym zwierzątkiem, kocha swojego pluszowego konika Foksa, uczy się liczyć do trzech, uwielbia słodkie łakocie i lubi smacznie spać nie będąc nękanym przez okropnie bzyczące muchy. W poznawaniu nowego pomaga hipopotamowi jego mama, która wie, że tajemniczy gość na pewno nie powinien mieszkać w domu, zna przyczyny choroby swojego synka i ma patent na to, jak pozbyć się uporczywej muchy z pokoju.

To krótkie historyjki zarówno dla małych jak i nieco większych dzieci potrafiących już samodzielnie czytać. Tekst znakomicie uzupełniają „kredkowe”  i ujęte we wspaniałych kolorach ilustracje Agnieszki Filipowskiej. Warto nadmienić, że już niebawem w serii Świat Maksa ukażą się Maks i przyjaciele oraz Maks poznaje świat. Bardzo ciekawa propozycja dla najmłodszych.


Katarzyna Zychla, Przygody Maksa, wydawnictwo Skrzat, ilustracje: Agnieszka Filipowska, seria: Świat Maksa, kategoria wiekowa 2-5, oprawa miękka szyta, stron 28.

3 komentarze:

  1. Myślę,że spodobałaby się mojej młodszej kuzynce. Może by jej tak kupić na święta? Zobaczymy;)

    OdpowiedzUsuń
  2. cudne książeczki.. mój synek ma dwie.. piękne rysunki.. przyjemne w czytaniu opowieści.. napisane prostym a zarazem ciekawym językiem.. wielbiam je czytać mojemu synkowi...codziennie wieczorem mały wybiera tylko te bajeczki... nie mogę się doczekać kiedy pojawią się następne części..:D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.