3 czerwca 2009

Juan Balanso, Puste korony. Zapomniani królowie i królowe

seria: Zakazane biografie


Książka na pewno dla tych, którzy lubią ciekawostki i tajemnice historyczne. Juan Balanso hiszpański historyk i dziennikarz odkrywa przed czytelnikiem zapomniane fakty o Karolu II Szalonym, Iturbide w Meksyku, królu Christophe na Haiti, Zycie Austrowęgierskiej, Geraldinie Albańskiej, Zofii Bawarskiej – młodszej siostry cesarzowej Sissi - niedoszłej żonie Ludwika II , Borysie de Skossyreffie. Dowiadujemy się też o sekrecie Mayerlingu – samobójstwie księcia Rudolfa, syna Sissi. Mimo wszystko jest to książka głownie o kobietach – żonach władców. Książka okraszona fotografiami głównych bohaterów oraz wywiadem z królową Geraldiną Albańską.

Początek książki bardzo ciekawy, niestety wraz z upływem czytanych stron, poziom adrenaliny u mnie spadał w tempie zastraszającym.

2 komentarze:

  1. Jakie zmiany :) Świetny wybór nowego szablonu - tak zielono i optymistycznie!
    Recenzja zachęca - ostatnio adrenaliny jakoś nie potrzebuję, raczej książek ułatwiających zasypianie - więc ta byłaby dobra ;)

    Serdecznie pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.