1 lipca 2016

Moje książeczki. Księga druga.



           Na rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazała się Druga Księga zawierająca kolejne wybrane książeczki dzieciństwa starszego pokolenia. W ten sposób nasze dzieci mogą poznać lektury, jakimi pasjonowaliśmy się my przed latami. Książka została wydana w zielonej, twardej okładce widniejącym na niej charakterystycznym kotem w butach. Szata graficzna niegdyś bardzo dobrze nam znanych książeczek nie została w ogóle zmieniona. Warto nadmienić, że kartki są grube i szyte, a czcionka tradycyjna i duża. Zawartość książki ponownie dla starszych okaże się pełna nostalgii i sentymentalizmu. Dla młodszych może okazać się niezwykła i niebanalną przygodą. Wspaniałe opowieści wydawane niegdyś w oddzielnych książeczkach, zostały zilustrowane prostymi, klasycznymi ilustracjami autorstwa Danuty Konwickiej, Antoniego Boratyńskiego, Zdzisława Witwickiego, Józefa Wilkonia, Hanny Krajnik, Ignacego Witza i Janusza Grabińskiego. Ciepło zrobiło mi się na sercu, gdy zobaczyłam ponownie fantastyczne ilustracje opowieści „Kot w butach”. Wspaniała propozycja zarówno dla dzieci jak i rodziców.Warto.



Moje książeczki. Księga druga, wydawnictwo Nasza Księgarnia, wydanie 2016, oprawa twarda, stron 240.



Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.