7 lutego 2010

Rex, Forehand, Nicholas Long, Jak wychowywać uparte dziecko.


Wydawnictwo BIS
ISBN 978-83-7551-149-9
format: A-5
stron 272
wydanie 2 rozszerzone
przeklad: Jonna Sojko; Anna Oglęcka
oprawa: miękka

Książka, którą polecam każdemu rodzicowi. Wiemy, że wychowanie dziecka należy do najtrudniejszych zadań, przed jakimi stoją dorośli. Bardzo trudne jest jednak wychowanie uparciuchów. Autorzy próbują ułatwić to zadanie rodzicom. Opierając się na licznych przykładach wziętych z życia wyjaśniają przyczyny zachowania upartego dziecka. W bardzo ciekawy sposób opisują pięciotygodniowy program, w którym możemy spróbować zmienić zachowanie naszych małych pociech. Podpowiadają również jak stworzyć atmosferę przyjazna zmianom. Podają liczne przykłady jak wytłumaczyć dziecku „domowe zasady”, jak postępować z minutami karnymi, jak reagować na nieposłuszeństwo, jak uczyć się umiejętności towarzyszenia dziecku a nie wydawania poleceń.

Autorzy zwracają również uwagę na takie problemy jak agresja, ADHD, nadpobudliwość, napady złości, rywalizacja między rodzeństwem, zasypianie i poranne wstawanie, lęki nocne, problemy z jedzeniem i ubieraniem się, kłamstwa, złe zachowanie w samochodzie. Wskazują również wpływ konfliktowych sytuacji w rodzinie, rozwodów, depresji, alkoholizmu czy telewizji na psychikę dziecka.

Książka w przystępny sposób objaśnia poszczególne problemy i ukazuje jak my jako dorośli powinniśmy zachowywać się w trudnych sytuacjach. Wiele tu tabel, przykładów, rad. Co więcej ów poradnik otwiera oczy nam rodzicom na podstawowe i proste błędy wychowawcze.

Warto! Polecam!

2 komentarze:

  1. Ja też zabieram się do tej książki. Spróbuję, może uda mi się wychować moje uparciuchy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja powoli rosnie już na uparciucha, ale zobaczyłam dzieki ksiązce co robię nie tak:) Polecam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.