13 lipca 2016

W nawiasie (2)

Mam taką zakładkę na fb, gdzie wlepiam okładki książek na tzw. przyszłość, choć nie wiem czy w przypadku niektórych pozycji kiedykolwiek ona nastąpi. Jeżeli daną książkę przeczytałam, okładka oczywiście znika z tego miejsca. Na podstawie tych zdjęć powstały kolaże, które mogą być dla Was inspiracją do poszukiwań.  Książki z zakresu biografii, wspomnień, historii i sztuki. (zdjęcia można powiększyć)

*ostatni nawias był 19 grudnia 2013 roku


6 komentarzy:

 1. Niektóre znam, niektóre znam i mam, a jeszcze inne mam w starszych wydaniach (np. znakomitą biografię Matejki) :)
  Bardzo piękna i frapująca jest "Historia całkiem możliwa" Marii Rostworowskiej.
  "Piękna i dobra"- wydanie naprawdę przednie, moc pięknych ilustracji, większość ze zbiorów przebogatego Muzeum w Kozłówce.

  W najbliższym czasie będę "polować" na "Siostry" B. Borkowy, jestem ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O "Historii całkiem możliwej" Marii Rostworowskiej dowiedziałam się z Twojego blogowego wpisu poświęconego książce:) Trudno jednak jest dostępna. Biografię Matejki nie czytałam, ale to do nadrobienia. "Piękna i dobra" też w poszukiwaniu. Chciałabym również przeczytać "Podróż po Anglii" Czartoryskiej i "Siostry" :)

   Usuń
 2. Wyszperała pani dużo perełek :). Niektórych z nich nie znałam a kilka również mam na liście "może kiedyś" ;). "Siostry" zapowiadają się interesująco, będę też mieć na uwadze biografię Katarzyny Radziwiłłowej, siostry Jana III . Ze swej strony mogę polecić pamiętniki Heleny Massalskiej, są bardzo ciekawe. Czytałam też biografię Barbary Sanguszkowej. Jest to solidna praca i trzeba nieco się orientować w tej epoce by nie pogubić się w gąszczu nazwisk. Cieżko mi się ją czytało ale jest niewątpliwie wartościowa.
  Pozdrawiam
  M.M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję bardzo za miłe słowa :)
   Jestem zwolenniczką wszelkich starych pamiętników, a Heleny Masalskiej mam na uwadze. Ciekawi mnie również biografia Katarzyny Radziwiłłowej i opracowanie pamiętników Stanisława Augusta.
   Dziękuję za wpis:) dobrego dnia

   Usuń
 3. Dziekuję za zamieszczenie okładek, nareszcie znalazłam jedną, którą miałam w ręce i nie kupiłam jej. Teraz spróbuje znaleźc.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.