18 kwietnia 2012

Rafał Klimczak, Nudzimisie i przedszkolaki.

To już trzecia część przygód sympatycznych stworków i ich przyjaciół. Dla przypomnienia tłumaczę wszystkim nieznającym jeszcze Nudzimisiów, że pojawiają się one i są widziane przez dzieci, jedynie wówczas, gdy dany osobnik uwierzy w ich istnienie i potwornie się nudzi. Nudzimisie to, bowiem sprawcy i pomysłodawcy wszelkich zabaw, po za tym nastawieni są optymistycznie do wszystkiego, toteż nawet w ich towarzystwie nie ma żadnych smutków.


W dalszym ciągu czytamy o przygodach przedszkolaka Szymka i Nudzimisia Gacka. Znani są nam dobrze również Mutek, Gusia, Hubek i Czaruś, tak samo jak bajkowa nudzimisiowa kraina, której oczywiście nie ma na mapie świata. Nudzimisie teraz często odwiedzają przedszkole Szymka i potrafią rozwiązać niejeden trudny problem małych szkrabów. Jędruś polubi przedszkole, a Tadek zacznie nie grymasić przy jedzeniu. W przejrzysty i zabawny sposób ukazane jest życie codzienne puszystych stworków.

Książka jest pełna ciepła, troskliwych uczuć, uśmiechu i przede wszystkim dobrych nauk dla najmłodszych. Dzieci pobudzają wyobraźnię i przyswajają prawidłowe postawy zachowania w grupie. Opowieść o pierwszych dniach spędzonych w przedszkolu przez Jędrusia czy o tym, jak Tadzio nie chciał jeść będzie pomocna rodzicom w rozmowie z dziećmi w podobnych przypadkach.  Mowa jest również o tym jak nie być samolubem, łakomczuchem, leniuszkiem, dlaczego nie warto się kłócić i należy mówić prawdę.

Warto wspomnieć o oprawie graficznej książki. Ważne słowa tak jak w poprzednich częściach zostały wyszczególnione większą i barwną czcionką. Ciepłe ilustracje autorstwa Agnieszki Kłos- Milewskiej dopełniają treść. Myli się jednak, ten, kto sądzi, że to koniec przygód Nudzimisiów opowiedzianych przez Rafała Klimczaka. Niebawem ma się ukazać książeczka pod tytułem Szymek w krainie nudzimisiów. Warto!


Rafał Klimczak, Nudzimisie i przedszkolaki, wydawnictwo Skrzat, ilustrator Agnieszka Kłos-Milewska, seria wydawnicza: Nudzimisie, kategoria wiekowa : 4+, oprawa twarda, stron 104.

Wydane części:
1. Nudzimisie.
2. Nudzimisie i przyjaciele.

2 komentarze:

  1. O, to jest trzecia część? Świetnie! Dwie pierwsze już mamy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam,
    udana pozycja.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.