18 września 2016

Lwów. (13)

(10.09.2016.)


Lwowska Galeria Obrazów
Jeżeli będziecie we Lwowie to koniecznie zajrzyjcie. Oświetlenie jest jedynie górne i słabe, ale warto zobaczyć obrazy Jana Matejki, Aleksandra Gierymskiego, Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Wojciecha Kossaka, Jana Styki, Juliana Fałata, Józefa Brandta, Henryka Rodakowskiego, Władysława Łuszczkiewicza,  Olgi Boznańskiej, Witolda Pruszkowskiego.... Balsam dla duszy i wielka satysfakcja.

Ulice
We Lwowie można się zakochać od pierwszego wejrzenia. To cudowne miasto, a widziałam właściwie tylko ulice. Dziękuję Switlanie, Lwowiance, za swoiste ekspresowe "przegonienie" mnie w upał przez uliczki. Widok z niskiego zamku był tego wart. Zdjęcia również robione w ekspresowym tempie. Namiastka, która została w sercu.

rynek we Lwowie, są cztery fontanny wokół ratusza, to Neptun

DianaBaszta Prochowa


widok z niskiego zamku

restauracja polskakatedra po prawej


opera


pomnik Kulczyckiego, który sprowadził kawę do Lwowa


to ostatnia relacja fotograficzna z Ukrainy....

1 komentarz:

  1. Polscy malarze, którzy powinni wrócic do Polski, jeśli miasto juz nie nalezy do Polski. Polskośc zach. Ukrainy jest faktem, a nie mitem, jak myslą Ukraińcy.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.