24 listopada 2010

Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Florka. Listy do babci.

wydawnictwo Literatura
okładka twarda
ISBN: 978-83-7672-014-2
il. Jona Jung
wrzesień 2010

Florka znana jest z książek: "Florka. Z pamiętnika ryjówki" i "Florka. Listy do Józefiny". Autorka napisała kolejne przygody ryjówki. W dobie wymiany wiadomości poprzez e-mail Florka postanawia nadal pisać listy. Tym razem Florka pisze listy do babci traktujące o nauce pływania, wakacjach z rodzicami nad morzem, o łowieniu meduz, zgubionym numerku w teatrze, otwarciu nowego sklepu, zapisie do przedszkola i na lekcje baletu, wirusach i innych zabawnych przygodach. 

Książka napisana jest prostym językiem i zrozumiałym dla młodego czytelnika jak i małego słuchacza. Wspaniałe ilustracje dodają uroku opowieści. Treść przekazuje młodemu czytelnikowi wiele pozytywnych wartości, a przede wszystkim pokazuje jak mocno można kochać i szanować babcię. Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.