27 listopada 2010

Dariusz Rekosz, Tajemnica starej dzwonnicy.

il. Olga Reszelska
oprawa twarda
ISBN: 978-83-7672-074-6
październik 2010
stron: 136
wiek: +6

Dariusz Rekosz skonstruował świetny kryminał dla dzieci. Bohaterem jest Radek Cicho uczeń VI a, który zostaje zaproszony na weekend do babci. Wraz z nim w gościnę udaje się jego sympatyczna, acz ciągle głodna koleżanka Magda Grubińska. Wyjazd zaplanowano w piątek i już po przyjeździe okazuje się, że nastolatków czekają atrakcje związane z organizowanym historycznym festynem w Środzie Śląskiej. Wszystko byłoby dobrze, gdyby Radek z Magda nie natknęli się na podejrzane banknoty w rejonie starej dzwonnicy. Oczywiście Radek i Magda postanowili pieniądze odnieść na policję. Od tej pory wir przygód rozwija się. Bohaterów czekają pościg, porwanie, uliczna strzelanina, chwile spędzone w trumnie. Poważna afera! A wszystko to opisane z humorem. Po za tym bardzo podobał mi się poczyniony przez autora zabieg przybliżenia historii miasta młodemu czytelnikowi. Książka wiec nie tylko bawi, ale i uczy. Co więcej ilustracje w wykonaniu Olgi Reszelskiej są dopełnieniem treści. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.