28 listopada 2010

Paweł Wakuła, Kajtek i Yetik.

il. Paweł Wakuła
okładka twarda
ISBN: 978-83-7672-038-8
październik 2010

stron 230

Kajtek, to chłopiec, który wolny czas woli spędzać na czytaniu książki niż na uganianiu się za piłką. Po za tym jego pasją jest malarstwo akwarelowe. Kajtek jest rudy, ma wystające zęby i nosi okulary. Z domem Kajtka sąsiaduje domostwo prawdziwego wilka morskiego kapitana Ksawerego Eugeniusza Rumpla. Według Kajtka to na pewno emerytowany pirat z krwawą przeszłością. Oczywiście wizja kapitana z drewnianą nogą i hakiem zamiast lewej dłoni to już wymysły chłopca, bowiem Kajtek nie poznał jeszcze po przeprowadzce mieszkańca sąsiedniego domu. Na początku Kajtek chciał się zaprzyjaźnić z chłopcami, ale jakoś do tej pory mu to nie wychodziło. Wkrótce Kajtek poznaje włochatego i wielkiego Yetika mieszkającego w niezamykanej klatce w zoo. Szybko okazuje się, że Yeti jest znajomym kapitana.

Sympatyczne przygody Kajtka zostały opowiedziane przez autora nie tylko słowami, ale również ilustracjami. Historia porywa młodego czytelnika i przenosi w świat piratów, podróży morskich i wielkich przygód. Świetna pozycja dla chłopca, która uczy jak budować wyobraźnię. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.