3 lipca 2017

Sarah Morgan, Bezsenność na Manhattanie.Bezsenność na Manhattanie to powieść Sarah Morgan, druga jaką przeczytałam, a przecież jak pisze w podziękowaniach na końcu książki, napisała ich ponad siedemdziesiąt i wszystkie zostały wydane przez Harlequinn. Powieść otwiera nowojorski cykl obyczajowy (szósty tom już w zapowiedziach na koniec roku), który moim zdanie zapowiada się interesująco i mam nadzieję, że wszystkie części zostaną wydane przez HarperCollins w Polsce. Autorka w pierwszej powieści określa pewnego rodzaju zakres serii i przedstawia nam jej bohaterów. Mam też wrażenie, że czasowo będą się nakładać pod względem fabuły i akcji. Choć to tylko przypuszczenia.


Mowa jest o trzech przyjaciółkach Paige, Eve i Frankie, pochodzących z małego miasteczka i znających się od dzieciństwa. Teraz nie dość, że razem pracują, to mieszkają w kamienicy starszego brata Paige, Matta. Częstym gościem od lat w domu Matta jest jego przyjaciel Jake. Ze względu na stan zdrowia obydwaj otoczyli Paige parasolem ochronnym, każdy na swój sposób innego rodzaju i o innych źródłach przyczyn.  Wszystkie trzy kobiety mają zróżnicowane cechy i odmienną osobowość. Paige to urodzona organizatorka, Eve – ciepła romantyczka i miłośniczka dobrej kuchni, a florystyka Frankie jedynie pozornie jest chłodna. Inaczej też interpretują związki i miłość.

W pierwszej części poznajemy bliżej Paige Walker, która pewnego dnia dowiaduje się, że zamiast awansu dostaje odprawę. Wraz z nią firmę muszą opuścić również Eve i Frankie. Po burzliwej rozmowie na ulubionym tarasie i za namową Jake’a, Paige decyduje się otworzyć własną agencję organizującą imprezy. Mimo ustalonego planu działania nie jest tak łatwo przebić się w środowisku wysoko postawionych przedsiębiorców i znaleźć wsparcie. Paige czuje się odpowiedzialna za przyjaciółki, które wciągnęła do przedsięwzięcia, więc wbrew swoim postanowieniom decyduje się szukać pomocy u mężczyzny, który kiedyś złamał jej serce. Paige pomimo doświadczeń z przeszłości i nadopiekuńczości brata, jest wytrwała i pracowita. Jake jest przystojny, błyskotliwy, ale jednocześnie desperacko chce odseparować się od młodej kobiety. W determinacji utrzymuje go złożona przed laty obietnica przyjacielowi i wydarzenie z dzieciństwa. 


Bezsenność na Manhattanie to orzeźwiająca propozycja na lato. W powieści znaleźć można prawdy życiowe, niedopowiedzenia i mnóstwo miłości. Wśród niej zaś wymienić trzeba miłość przyjacielską, braterską, siostrzaną, rodzicielską i prawdziwie romantyczną. Owszem jest schematyzm, ale w tle z Nowym Jorkiem, mądrymi rozmowami, marzeniami, różnorodnością osobowości, romantycznym happy endem i przede wszystkim optymizmem. W tym tkwi urok tej powieści. Uwielbiam książki, które odkładam po przeczytaniu z uśmiechem na twarzy. Z sentymentem też czytałam o nawiązaniach do znanych tytułów komedii romantycznych. Ciekawe dialogi, dobrze skonstruowane osobowości bohaterów i przede wszystkim dobry romans.Sarah Morgan, Bezsenność na Manhattanie, wydawnictwo HarperCollins, wydanie 2017, tytuł oryg.: Sleepless in Manhattan, tlumaczenie: Magdalena Słysz, cykl: Pozdrowienia z Nowego Jorku, tom 1, (oryg.: From Manhattan With Love, # 1), okładka miękka, stron 352.


o serii http://sarahmorgan.com/books/series/from-manhattan-with-love/


0,5. dotyczy bardzo interesującej pary, którą poznajemy rownież w Bezsenności na Manhattanie - Matilda + Chase Adams

1. Bezsenności na Manhattanie - Paige Walker + Jake Romano
2. Zachód słońca w Central Parku (w przygotowaniu) - Frankie Fisher + Matt Walker
3. Miracle on 5th Avenue - Eva Jordan + Lucas Blade
4. New York, Actually -  Molly + Daniel 
5. Holiday in the Hamptons - Fliss Knight +Seth  ( w US zapowiedź na sierpień 2017)
6. Moonlight over Manhattan - Harriet Knight + Ethan Black (w US zapowiedź na listopad 2017)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.