17 lipca 2017

Sabrina Jeffries, Gdy wicehrabia się zakocha.


Gdy wicehrabia się zakocha to czwarty tom w cyklu Książęcy detektywi Sabriny Jeffries. Tym razem powieść dotyczy poznanych w poprzednich tomach Dominicka i Jane. Dominick Manton właśnie po bezpotomnej śmierci brata George’a stał się dziedzicem majątku i tytułu wicehrabiego Rathmoor. 

Jakieś dwanaście lat temu miał przed sobą jasną i klarowną przyszłość. Jako młodszy brat z prawego łoża pragnął zostać adwokatem i poślubić wybrankę swojego serca Jane Vernon. Tyle tylko, że właśnie zmarł ojciec Dominicka, który na łożu śmierci w obecności trzech synów: George’a, Dominicka i Tristana  zrobił kodycyl do testamentu. To, co stało się po śmierci ojca było powodem radykalnych zmian w życiu Doma. Musiał wybierać, porzucić marzenia i przede wszystkim przekonać wówczas siedemnastoletnią Jane do zerwania zaręczyn. Był pewny, że nie czeka ją z nim bezpieczna przyszłość, wygodne życie w dostatku, do którego była przyzwyczajona. Wbrew swoim uczuciom uważał, że ukochana zasługuje na lepszego męża. Chcąc nie zniszczyć reputacji dziewczyny, decyduje się na podstępną zagrywkę i upokarzającą zdradę. 


Mimo upływu lat i założenia własnej firmy detektywistycznej Dominick nie nawiązywał żadnego kontaktu z Jane. Dopiero w ubiegłym roku miał możliwość spotkania jej aż po jedenastu latach. Obecnie zaś on stał się majętnym dziedzicem, a Jane była zaręczona z Edwinem. Gdy jednak znika wdowa po George’u, a zarazem kuzynka i przyjaciółka Jane, kobieta zwraca się o pomoc do Dominicka.


To powieść o tak zwanej drugiej szansie na wykorzystanie. Oprócz tego, że Domenica i Jane czekają wyzwania związanie z poszukiwaniem Nancy, to jeszcze na nowo po latach mierzą się ze swoimi uczuciami. Dom jest przystojnym, odpowiedzialnym i zdolnym do poświeceń bohaterem. Zdecydował się zrezygnować z uprzywilejowanego życia i ukochanej narzeczonej w imię prawdy i sprawiedliwości stając po stronie przybranego rodzeństwa. Przez lata pracował w policji na Bow Street, wykonywał zadania, z których nie jest dumny, potem zaś otworzył samodzielną firmę detektywistyczną, zatrudniając rodzeństwo i przyjmując trudne zlecenia. Jane to wrażliwa i wierna dziewczyna, wychowana w cieniu dominującego ojca. Znoszenie autorytatywności Dominicka staje się  powodem wielu napięć. Jane jednak nie poddaje się „Domowi Wszechmogącemu” i wykłada swoje racje. Próbuje też zrozumieć, dlaczego mimo upływu lat i polepszających się warunków bytowych, Dominick jednak z niej tak łatwo zrezygnował. Ten z kolei mimo, że utrzymuje dystans w stosunku do Jane, zaczyna zdawać sobie sprawę, że druga szansa na szczęście rzeczywiście istnieje.


Czwarty tom cyklu Książęcy detektywi jest w porównaniu do wcześniejszych części opowieścią spokojniejszą i lżejszą. To pewnego rodzaju opowieść drogi czy też podróży. Jeśli czytaliście poprzednie części, na pewno powieść okaże się dla was satysfakcjonująca. Spotkać można poznanych już bohaterów i poznać kontynuację ich związków. Nie musicie jednak koniecznie wcześniejszych książek czytać, aby cieszyć się historią Domenica i Jane. 

Gdy wicehrabia się zakocha to nie tylko dobry romans historyczny, ale jak zawsze w przypadku powieści Sabriny Jeffries również kryminalna przygoda.Sabrina Jeffries, Gdy wicehrabia się zakocha, wydawnictwo Bis, wydanie 2017, tytuł oryg.: If the Viscount Falls, tłumaczenie: Anna Pajek, cykl Książęcy detektywi, tom 4 (The Duke’s Men, # 4), okładka miękka, stron 372.


Cykl Książęcy detektywi:
1. Czego pragnie mężczyzna (Polska 2016)
Maximilian Cale, książę Layons + Lisette Bonnaud
2. Gdy wiarołomca powraca (Polska 2016)
Victor Cale + Isa Cale (Sophie Franke)
3.  Jak uwodzi drań  (Polska 2017)
Tristan Bonnaud + Zoe Keane 
4. Gdy wicehrabia się zakocha  (Polska 2017)
Dominick Manton + Jane Vernon


O wersji oryginalnej na stronach autorki 

5 komentarzy:

 1. Ta seria bardzo mi się spodobała. Uwielbiam takie historie :)

  Pozdrawiam.
  Kasia z Ebookowych recenzji
  http://ebookowe-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak oceniasz w stosunku do innych części? Bo ja trójką byłam strasznie zawiedziona, aż smutno mi to przyznać, że romans Tristana mnie nie zachwycił. Najbardziej podobał mi się drugi tom xD Ale i tę historię mam w planach, zamierzam dokończyć serię o detektywach, nawet gdyby ta ostatnia część miała być porażką. Choć wygląda na to, że na szczęście nie jest, uff :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbardziej podobała mi się pierwsza i właśnie czwarta część :) Nie jest porażką :)

   Usuń
 3. Brzmi bardzo, bardzo ciekawie, muszę zapisać sobie tytuł:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, o ile lubisz romanse historyczne i styl Jeffries :)

   Usuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.