2 lutego 2011

Barbara Delinsky, Pomiędzy nami.

Seria: Satine
Liczba stron: 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-238-7787-5
Premiera: 04.02.2011

Paige to piękna dwudziestodziewięcioletnia kobieta, rzeźbiarka, która wystawia prace w najważniejszych amerykańskich galeriach. Z natury jest samotniczką, mieszka i pracuje w domu w malowniczej okolicy nad oceanem. Nie przepada za ludźmi, żyje pracą, nie jest związana z nikim. Od czasu do czasu pojawia się w mieście ze względu na swoje wernisaże. Na jednym z nich pojawia się fotografik i montażysta Jesse zaciągnięty tam przez swojego kumpla. Obserwują artystkę zwaną w kuluarach „lodowatą dziewicą” i tak od słowa do słowa dochodzi do zawarcia zakładu. Jasse, jako podrywacz serc niewieścich zobowiązuje się uwieść Paige w ciągu tygodnia. Następnego dnia Paige czekały liczne spotkania z właścicielami galerii. Ku jej zdziwieniu kierowcą limuzyny jest przystojny mężczyzna Dallas. Obowiązkowe nudne spotkania są rutynowe, ale Paige coraz bardziej była zadowolona, gdy powracała do samochodu. Lekka rozmowa, piknik na trawie w parku, zachowanie kierowcy – to wszystko wpłynęło na to, że Paige była oczarowana mężczyzną. Co więcej zdając sobie sprawę, że więcej go nie zobaczy, decyduje się spędzić z nim szaloną i pełną rozkoszy noc. Okazuje się jednak, że to nie było ostatnie spotkanie z Dallasem. Ten, bowiem nie mogąc zapomnieć o zdobytej kochance postanawia zastosować ponownie ten sam fortel. Co więcej postanawia spędzić z nią nieco więcej czasu i poznać ją bliżej.
Malowniczy zakątek i miłość. Powieść moim zdaniem dobrze skonstruowana. Charakterystyki bohaterów są pełne i bardzo ciekawe. Ich osobowości nie poznajemy jednak od razu. Autorka dokonuje pewnego dawkowania. Obecne zachowania bohaterów mają swoje źródła w ich pochodzeniu i dzieciństwie. Oboje pochodzą z dwóch różnych środowisk i mają inne spojrzenia na życie. To kolejna książka, która wpłynęła na zregenerowanie moich sił i z którą mogę polecić z czystym sercem.


 


4 komentarze:

  1. Sa chwile, kiedy lekkie i przyjemne ksiazki sprawdzaja sie najlepiej:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mi się podoba ta recenzja ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.