16 lutego 2011

Agata Widzowska-Pasiak, Myszka Precelka szuka przyjaciela.

Ilustracje: Aleksandra Michalska-Szwagierczyk
ISBN: 978-83-259-0100-4
Liczba stron: 24
Oprawa: twarda
Data wydania: 2010


Myszka Precelka zamieszkuje wraz z swoją rodziną bibliotekę w małym miasteczku Orzeszkowie. Oprócz wielu tysięcy książek znajduje się tu również mieszkanie bibliotekarki Dody, pająk Pleciuch, kot Animrumru i właśnie myszka Precelka z rodziną – mamą Trajkotką, tatą Trajkotkiem, siostrą Grymaselą, siedmioma braćmi Tuptusiami, dziadkiem Zgryzem i ciocią Klocią. Myszki mieszkały w szufladach.

Myszka Precelka kiedyś chrupała każdą znalezioną książkę. Od czasu, gdy natrafiła na elementarz do klasy pierwszej zaczęła uczyć się literek, a potem czytać. Najbardziej upodobała sobie poezję. Swoja pasję chciała z kimś dzielić, toteż w planach miała zaprzyjaźnienie się z kimś. Na początku chciała bliżej poznać bibliotekarkę, niestety znajomość ta okazała się być niefortunna, bowiem Doda panicznie bała się myszy. Następnego dnia Precelka postanawia wyruszyć poza bibliotekę. Poznaje konia i psa, wiewióreczkę, kózkę.

Precelka to sympatyczna myszka, która wyrusza na wędrówkę, aby poznać przyjaciół. Lubi przygody i rozmyślania. Dochodzi do wniosku, że warto czytać książki, uczyć się języków i warto mieć przyjaciół.

Pomysł na książeczkę i przekazanie małym dzieciom ważnych wartości wspaniały. Tekst znakomicie uzupełniają proste i niebyt wyszukane ilustracje. Książka na pewno spodoba się zarówno dzieciom jak i rodzicom.WARTO!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.