14 lutego 2011

Eliza Piotrowska, Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal.

przedział wiekowy od 0 do 6
luty 2011
ilustracje Marco Campanelli
typ okładki: padded
format: 24 x 26 cm
ISBN: 978-83-259-0266-7
stron 26


Właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Wilga kolejna książeczka traktująca o przygodach Tupcia Chrupcia. Tym razem mała myszka absolutnie nie chce iść do przedszkola, mimo że nie wie jak właściwie jest w takim przybytku. Mama postanawia ustąpić, ale zastrzega, że Tupcio pomoże jej w pracach domowych. Przez cały czas gdy mama sprząta, prasuje, rozmawia przez telefon nudzący się okrutnie Tupcio ma nadzieję, że wkrótce się z nim pobawi. Nic bardziej mylnego. Mama myszki zaplanowała bowiem zakupy , a po drodze spotkała jeszcze swoją koleżankę. Zdruzgotany Tupcio Chrupcio zobaczywszy szyld przedszkola postanowił zajrzeć przez okno do wnętrza budynku. Zobaczył tam swoich kolegów i to w dodatku umazanych farbą! Myszka doszła do wniosku, że następnego dnia pójdzie do przedszkola. Co więcej dzień ten okazał się obfitować w przygody, które spodobały się Chrupciowi.

Wspaniała seria mądrze napisana i bardzo dobrze przetłumaczona na język polski przez Elizę Piotrowską. Mądre teksty i cudne ilustracje. Nic zatem dziwnego, że książki zostały odznaczone logo „wychowanie przez czytanie”. Dobry czytelniczy wybór dla małego dziecka. Polecam!

2 komentarze:

  1. Uwielbiam Chrupcia podobnie jak mój 2,5-letni siostrzeniec:)). Wspaniała książeczka!!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.