21 kwietnia 2017

Beata Ostrowicka, Elementarz przyrodniczy.Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy to już trzecia książeczka, jaka powstała w duecie Beaty Ostrowickiej i Katarzyny Kołodziej. Tym razem motywem przewodnim jest przyroda i ochrona środowiska. Książka wprowadza dzieci w tematy związane ze zjawiskami atmosferycznymi i ich wpływem na rozwój roślin i życie zwierząt. Podkreślona została rola wody i powietrza dla życia, rozróżnione krajobrazy Polski, przedstawione zasady zdrowego odżywiania się, życie zwierząt zależne od pór roku. Wiedza przekazywana jest poprzez nasycone humorem ilustracje oraz rodzaj komiksowego przedstawienia. Materiał zgodny jest z podstawą programową klas I – III szkoły podstawowej. 


Oprócz wiedzy przyrodniczej mamy kontynuacje przygód znanych już z poprzednich części bohaterów: Krzysia, Antka, Lenki, Ady, Julka oraz zupełnie nowych. Tekst charakteryzuje się dużą czcionką i jest dogodny dla dzieci uczących się dopiero czytać. Warto. 

Beata Ostrowicka, Poczytam ci mamo. Elementarz przyrodniczy, wydawnictwo Nasza Księgarnia, wydanie 2017, ilustracje: Katarzyna Kołodziej, okładka twarda, stron 160.

1 komentarz:

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.