23 stycznia 2016

IC4DESIGN, Hiro Kamigaki, Chihiro Maruyama, Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu.

To bardzo interesująca propozycja dla dzieciaków pełnych inwencji twórczej i nigdy niezaspokojonej ciekawości. Poznajmy Pierre’a, labiryntowego detektywa, który uwielbia rozwiązywać zagadki. Pomaga mu w tym przyjaciółka Carmen. A sprawa jest pilna, bowiem Kamień Chaosu został skradziony przez złodzieja – widmo, Pana X. Skradziony przedmiot ma szczególną moc przemieniania wszystkiego w labirynt, co prowadzi za sobą niebezpieczeństwo dla Operyża i okolic. Wraz z Pierrem czytelnik musi podążać według wskazówek, odwiedzić muzeum, miasto w okresie karnawału, plac kawiarniany, zamek, leśną wioskę, targowisko, niesamowity dwór. Poszukiwania odbywają się na lądzie, na morzu i w przestworzach powietrznych. Kluczymy wśród drobiazgowych szczegółów, wędrujemy schodami w górę lub w dół, przeszukujemy uliczki, wyspy, port. Owa zabawa sprawia wielką przyjemność, bowiem każda z drobiazgowo naszkicowanych ilustracji zaprasza do przygody. Każda karta opatrzona też została krótkim tekstem i wskazówkami pomagającymi znaleźć ukryte obiekty. 
To fascynująca lektura dla dzieci, która została opracowana w sposób drobiazgowy w warstwie ilustracyjnej. Dzieci ćwiczą spostrzegawczość, bystrość, zdolność logicznego myślenia, skupienie uwagi na dłuższy okres czasu, orientację, a przede wszystkim cierpliwość. Labiryntowe łamigłówki zostały opracowane z wielką precyzją i dokładnością. Ilustracje są czytelne, klimatyczne i wspaniale opracowane pod względem tematycznym. Jeżeli się za mocno zaplączemy w labiryncie, możemy sprawdzić prawidłowe przejście na końcu książki. Pierwszorzędna zabawa nie tylko dla dzieci.Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu, Nasza Księgarnia , wydanie 2016, tekst: Chihiro Maruyama, ilustratorzy: IC4DESIGN, Hiro Kamigaki, tłumaczenie: Jan Szwarc, okładka twarda, stron 36, format: 240x323 mm, przedział wiekowy 0-10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.