21 stycznia 2016

Becky Wilson, Absolutnie fantastycznie labirynty.


         Absolutnie fantastycznie labirynty to absolutnie fantastyczna książka, która jest świadectwem tego, że jeden temat można rozpatrywać biorąc pod uwagę różnorodne ekwiwalenty. Osią przewodnią jest labirynt, który ma swój początek i koniec. Do tego końca - mety należy dojść, przedrzeć się przez gąszcz zakrętasów, tuneli i pułapek. Należy wykonać więc dokładnie zadanie. Jest więc start, jest meta, a między tym wszystkim wyśmienita zabawa połączona z kształtowaniem umiejętności strategicznego, twórczego i logicznego myślenia. 
                 W książce zawarto 100 labiryntów wspaniale zilustrowanych i opracowanych w bajeczny sposób. Jeżeli mamy labirynt związany z astronomią, to również tekst jest odpowiednio do tego przysposobiony. Labirynty tworzone są przez krokodyle, domy, samochody, liście, okulary, wodorosty, balony. Wkraczamy na plac budowy, przebywamy na pustyni, w lesie, na placu zabaw. Konwencje labiryntów są wyborne, w dodatku stopień ich trudności jest zróżnicowany. Na końcu książki dodano małe ilustracje obrazujące prawidłową drogę przejścia danego labiryntu. Pozycja gwarantuje wspaniała zabawę i może być lekarstwem na nudę.


Becky Wilson, Absolutnie fantastycznie labirynty, Nasza Księgarnia, wydanie 2016, ilustratorzy: Lorna Anderson, Jean Claude, Samantha Meredith, Sophie Rohrbach, tłumacz: Magdalena Korobkiewicz, okładka miękka, stron 128, przedział wiekowy 6-10 lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.