31 października 2016

Sarah MacLean, Uwodziciel bez szans.Uwodziciel bez szans to brawurowy, przygodowy, bardzo zabawny romans historyczny autorstwa Sarah MacLean. To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam i której styl bardzo mi odpowiada. Powieść stanowi pierwszą cześć cyklu Scandal & Scoundrel. 


O siostrach Talbotównach powszechnie w towarzystwie mawiano, że są Smoluchami. Mimo, że akceptowane i tolerowane w towarzystwie, nigdy nie pogodzono się z tym, że bezpośrednio nie mają w sobie ani odrobiny błękitnej krwi. To dzięki zapobiegliwemu ojcu, przedsiębiorczemu węglarzowi, znalazły się w obrębie arystokracji. Talbot dorobił się majątku i dostąpił zaszczytu nobilitacji na earla. Plotka głosiła, że wygrał tytuł w kartach. Lady Talbot, aby umocnić pozycje towarzyską rodziny, usilnie starała się wyswatać swoje córki z mężczyznami z arystokracji. Niekoniecznie odbywało się to w zgodzie z tradycyjnymi regułami. Jedna z Talbotówien, Feralnych Sióstr, złapała za męża księcia. Gdy najmłodsza z nich, Sophie Talbot, uważana za najmniej interesującą, przydybała szwagra na ogrodowych igraszkach bynajmniej nie ze swoją siostrą, wszczyna niecodzienną awanturę. Śmietanka towarzyska staje się świadkiem wepchnięcia księcia do sadzawki. Sophie, której właśnie reputacja legła w gruzach, pragnąca wrócić jak najszybciej do domu decyduje się zaczepić uciekającego przez jedno z okien mężczyznę. Gdy ten nie ma absolutnie zamiaru jej pomagać, Sophie decyduje się przekupić jego lokaja. Powóz z lokajczykiem o kobiecych kształtach i burkliwym woźnicą nie jechał jednak do bogatej dzielnicy Londynu. Sophie szybko zdała sobie sprawę, że popełniła wielkie głupstwo, ale osobliwie upatruje w tym swoją szansę na nowy początek, nowe życie. 


King, markiz Eversley, z początku nie chce mieć z nią w ogóle do czynienia. Szybko jednak odzywa się w nim sumienie prawdziwego dżentelmena. Powszechnie uważany za szelmę i łajdaka, cynicznego drania i zawadiakę, zostaje wezwany do rodzinnej posiadłości leżącej niedaleko granicy ze Szkocją. Podróż w towarzystwie Sophie na pewno nie będzie nudna i prozaiczna.

ładny fragment o książkach :)


W Uwodzicielu bez szans jest nie tylko budzące się uczucie, ale przede wszystkim przygoda. To pewnego rodzaju powieść drogi. Urok tej powieści tkwi w świetnie skreślonych dialogach, dowcipie zabarwionym ironią i sarkazmem oraz czekających bohaterów przygodach. Wszystko jest możliwe. Sarah MacLean dopuszcza możliwe niebezpieczeństwa dla swojej heroiny, bohaterowie mają wady i zalety i nikt, w przypadku choroby, nie zdrowieje tu z dnia na dzień. Z drugiej strony pokazuje czytelnikowi ciemne strony zamkniętego kręgu arystokracji i sztywne ramy konwenansów. To znakomita komedia, romans historyczny, w której mamy zwroty akcji i mnóstwo pomyłek. Przesympatyczne czytadełko.Sarah MacLean, Uwodziciel bez szans, wydawnictwo Amber, wydanie 2016, tytuł oryginalny: The Rogue Not Taken, tłumaczenie: Katarzyna Przybyś-Preiskorn, cykl: The Scandal & Scoundrel, tom 1, oprawa miękka, stron 384. 

1 komentarz:

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.