7 maja 2010

Tomasz Trojanowski, Misja Lolka Skarpetczaka + płyta CD.

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: marzec 2010
Liczba stron: 72
ilustracje: Nika Jaworowska 
Wymiary: 145 x 205 mm
ISBN: 978-83-7672-005-0

Książka, która podkreśla młodemu czytelnikowi, jak ważna w życiu jest wyobraźnia oraz przestrzega przed niebezpieczeństwem zatracenia się w grach komputerowych i wirtualnym świecie.

Dwunastoletni Michał nie jest zbytnio zachwycony, gdy przeprowadza się z rodzicami do małego domku z ogródkiem. Domek ten przyśnił się tacie Michała. Nie należy on do nowych budynków i należało w nim zrobić generalne porządki. W czasie odkurzania Michał poznaje pewnego skrzata. Futrzasty stworek Lolek Skarpetczak ma do spełnienia specjalną misję. Pragnie przekonać młodego chłopca, że świat reklam, wirtualnych gier, Internetu i telewizji, nie jest najlepszym i jedynym. W tym celu zabiera chłopca w magiczną podróż, która staje się dla Michała drogą nowych pouczających doświadczeń. Dwunastoletni bohater powoli odkrywa świat wyobraźni i jej uroki. Podróż odbywa się od Arki Marzeń, poprzez labirynt, mur słów aż do świata koszmaru.

Jest to książka, która przestrzega czytelnika przed zagrożeniami współczesnej cywilizacji. Czytelnik zostaje wciągnięty w fantastyczną historię i sam zmuszony do zastanowienia nad własnym życiem.

Książka z ciekawymi ilustracjami. Dołączona jest też płyta z muzyką instrumentalną, którą autor radzi przesłuchać jeszcze przed przeczytaniem książki. Warto też posłuchać jej po przeczytaniu historii. Może wówczas czytelnik dowie się jak działa jego wyobraźnia.

Polecam !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.