6 grudnia 2011

Jacek Cygan, Cyferki.

 Cyferki  autorstwa Jacka Cygana to przecudnej urody (jak to ja zawsze mowie w zachwycie) książeczka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czerwony Konik i skierowana jest do najmłodszej grupy wiekowej. Książka została wspaniale zilustrowana przez niezawodną w tej materii i licznie już obsypaną nagrodami Aleksandrę Woldańską - Płocińską. Nic w tym dziwnego, ponieważ ilustracje w treści są proste, zrozumiałe, oszczędne w szafowaniu mocnych barw i zazwyczaj znakomicie wpisują się w tekst. Tym razem jest to wiersz Jacka Cygana traktujący o niesfornych cyferkach stojących w kolejce na poczcie. Cyferki stoją sobie grzecznie do czasu, gdy wpada Zero, dowodzące, że powinno być pierwsze. Jacek Cygan opowiada o kolejce z dowcipem i łatwym brzmieniem wpadającym szybko w ucho. Przy tym oczywiście w tym wszystkim są jakże ważne treści edukacyjne. Książeczka jak najbardziej spodoba się najmłodszym, a mocne kartonowe kartki przetrwają bardzo długo w ich rękach. Warto!Jeden, dwa, trzy,
jeden, dwa, trzy,
Ja już umiem liczyć!
No a ty?

Jacek Cygan, Cyferki, Wydawnictwo Czerwony Konik, ilustrator: Aleksandra Woldańska-Płocińska, oprawa: książka kartonowa, kategoria wiekowa: 0+ , stron 20. 

2 komentarze:

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.