21 grudnia 2010

OPOWIADANIA WIGILIJNE. Pod choinkę od polskich pisarzy.

Wydawnictwo Literatura
wydanie: 2007
praca zbiorowa
  okładka twarda
stron 102Lista autorów opowiadań i wierszy o tematyce bożonarodzeniowej jakie złożyły się na powyższą książeczkę jest długa. Znajdziemy tu bowiem urywek twórczości takich pisarzy jak: Ludwik Jerzy Kern, Grzegorz Kasdepke, Anna Onichimowska, Beata Ostrowicka , Wanda Chotomska, Joanna Papuzińska, Roksana Jędrzejewska – Wróbel, Barbara Gawryluk, Ewa Chotomska, Joanna Olech, Barbara Kosmowska, Agnieszka Frączek, Paweł Beręsewicz i innych. Książka została pięknie zilustrowana przez równie znamienite ilustratorki – Iwonę Całą i Ewę Poklewską - Koziełło. To znane i cenione nazwiska zwłaszcza wśród rodziców szukających książeczek dla dzieci. Czas zwalnia, gdy czytamy o tradycjach świątecznych i polskich obyczajach: opłatku, barszczu z uszkami, karpiach, pustym miejscu przy stole. Nie ma tu jednak wzmianek o zwyczajach, które dotarły do nas z innych krajów. W kolejnych opowiadaniach obserwujemy święta z perspektywy anioła, psa, pudła z choinkowymi ozdobami oraz widzimy je oczami dzieci.

To próba odpowiedzi na pytanie czym tak naprawdę są prawdziwe święta. Piękne ilustracje uzupełniają tekst. Polecam na ten świąteczny czas.

5 komentarzy:

 1. Ja polecam opowieści Bożonarodzeniowe Ewy Stadtmuller. Trzy gwiazdki szczęścia to moje ulubione!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Izuś nie czytłam, Futbolowa- bo są słodkie:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm brzmi fantastycznie:) Dla mojego bąbla będzie jak znalazł:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja swojej czytam, tyle że lubi wierszyki, przy opowiadaniach nie wytrzymuje do końca:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.