20 maja 2011

Wojciech Witkowski, Po rozum do głowy.

wydawnictwo
Ilustratorka: Aneta Krella-Moch  
ISBN 978-83-7551-187-1
stron 32
wydanie 1
oprawa: twarda


Jak wiecie książeczki, które dostaje od wydawnictw często testuję na swojej trzylatce. Nie inaczej było i tym razem, choć książka przeznaczona jest dla starszej już grupy dzieci.  Marysia poznała dwie bohaterki: owieczkę Anibe, której mama była Beata Beczyńska i kózkę Anime, której mama to Melania Meczyńska. Owieczka i kózka szybko zaprzyjaźniły się ze sobą, a dzieciństwo upływa im wesoło i beztrosko na psotach. Pewnego jednak dnia musiały iść do szkoły. I wtedy zaczęły się problemy, bo ani Anime i ani Anibe nie miały w głowie nauki. Nie należały do uczniów pilnych i uważnych, nie słuchały nauczyciela, nie koncentrowały się. W końcu nauczyciel wyprosił małe psotnice z klasy i kazał wrócić, gdy nabiorą rozumku. Anime i Anibe potraktowały sprawę poważnie i chciały jak najszybciej odnaleźć rozum. Pytały się o niego napotkane zwierzęta: krowę, konia, świnię, kota, wilka. Spotkały ich liczne przygody, czy w końcu jednak znalazły rozum?


Zabawna i pouczająca książeczka dla dzieci. Łatwy tekst, czytelny, zrozumiały i przecudnej urody ilustracje zachwycą młodego czytelnika. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.