20 maja 2011

Emilia Dziubak, Gratka dla małego niejadka.

Wydawnictwo Albus
Tekst i ilustracje: Emilia Dziubak
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Rok wydania: 2011
oprawa twarda
stron 96


Czy macie również tak jak ja w domu małego niejadka? Otóż ja mam wielką kapryśnicę, wybredną, co do jedzenia. Jakże więc wielce zadowalana byłam, że dostałam od Wydawnictwa Albus książeczkę Gratka dla małego niejadka. Została ona napisana z myślą o najmłodszych latoroślach i oczywiście z myślą o niekiedy spanikowanych rodzicach.


To książeczka w całości poświęcona jedzeniu. Znajdziemy w niej znakomicie zilustrowane potrawy, składniki i opis przyrządzania. A wszystko to w działach takich jak w prawdziwych kucharskich książkach: przekąski, zupki, dania główne, desery i napoje. Są tu potrawy o większym jak i mniejszym stopniu trudności, które można przyrządzać razem z dzieckiem. Łatwo nasz maluch może nauczyć się rozpoznawać poszczególne składniki, dowiedzieć się, czym są witaminy i w jakich produktach się kryją. Mowa jest również o myciu warzyw. Doskonale przeprowadzony jest wywiad z marchewką.


Książeczka uczy, bawi i wychowuje. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię, kreatywne myślenie i dodatkowe umiejętności u dziecka. Wspaniale ilustracje przybliżają małemu czytelnikowi treść i unaoczniają, o czym jest mowa. Zresztą cała szata graficzna zasługuje na wielkie brawa. Książka jest przeurocza i ucieszy niejednego rodzica.


Projekt książki Gratka dla małego niejadka uczestniczył w wystawie Książka dobrze zaprojektowana, zacznijmy od dzieci w Katowicach w 2010 r. Ponadto zaprezentowany był na wystawie towarzyszącej Poznańskim Spotkaniom Targowym-Książka dla Dzieci i Młodzieży w 2011 roku w Salonie ilustratorów. (inf. wydawcy)


p.s. niektóre z potraw jak gofry już zostały przetestowane :) Pychota!

4 komentarze:

 1. Ojej z miłą chęcią podaruję tą książeczkę jakiemuś dziecku.
  Obrazki mnie urzekły!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Biedronko dziecko będzie zafascynowane, a rodzic też:)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczności te ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadza się:)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.