25 marca 2010

Malcolm Rose, Ślady. Zaginiony pocisk.

Data wydania: 2010-03-01
Kategoria: sensacja, kryminał, horror
ISBN: 978-83-259-0157-8
Ilość stron: 212

Jest to drugi tom kryminalnych przygód szesnastoletniego śledczego Luke’a Hardinga serii scence fiction pt. „Ślady” . W dalszym ciągu autor serwuje czytelnikowi wizję skomputeryzowanej przyszłości. Młody śledczy nadal utrzymuje kontakt z Jade, tyle że wirtualny. Tym razem bohater zostaje przeniesiony na Południe, do zdewastowanego i zarośniętego drzewami Londynu. Co więcej do miasta rzadko, kto przyjeżdża. Mnóstwo tu niebezpieczeństw zarówno ze strony ludzi jak i żyjących wśród zarośli gadów. Szerzą się zbrodnie i rozboje, a biały człowiek jest prześladowany przez śniadych. Luke Harding ma poprowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego zabójstwa lekarki. Wracając ze szpitala do domu kobieta została zastrzelona. Na miejscu zbrodni Luke Harding nawet przy pomocy zawsze mu towarzyszącego w pracy Mobilnego Asystenta Legalno – Kryminalistycznego nie odnalazł pocisku i nie zebrał wielu dowodów, ponieważ deszcz zmył wszystkie inne ślady. Mimo to udaje się śledczemu dotrzeć do jednego z ostatnich pacjentów lekarki, który staje się źródłem informacji. W następnych dniach giną niewinni ludzie Komitetu Łączenia Par i lekarze. Wszystkie poszlaki prowadzą Luke’a Hardinga do Kościoła Wizjonerów, którego działalność sam postanawia poznać. Nie jest tak jednak łatwo rozwikłać całą zagadkę. To jednak zadanie młodego śledczego i gromadzącego dane Malka.

Świat ukazany przez Malcolma Rosa może nieco przerażać. Wszystko zależy jest od komputerów. Nikt nie ma prawa zakochać się, bo nie ma w tym świecie miejsca na miłość. O dobrze partnerki według ściśle określonych wytycznych decyduje Komitet Łączenia Par. Londyn to ostoja recydywistów. Nikt nie chodzi tam bez broni. Tworzą się sekty takie jak Kościół Wizjonerów, które nie popierają interwencji lekarskiej w życie człowieka, ale też przeciwne są działalności w oficjalne łączenie par. Nadal jest to świta gdzie panuje rasizm, tym razem to biali są dyskryminowani przez śniadych. Chaos i bezprawie panują na Południu.

Dla miłośników scence fiction.

12 komentarzy:

 1. Trzeba się otwierać na nowości :)
  Ja też się zgłaszam! i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. zgłaszam się i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. czy i ja mogę się zgłosić... myślę, że poczytalibyśmy z Mężem Miłym:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam chęć udziału.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za wpisy:0

  Listę zamykam:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.