7 sierpnia 2018

Sabrina Jeffries, Tajniki uwodzenia.Tajniki uwodzenia to druga powieść w cyklu Niepoprawni uwodziciele Sabriny Jeffries. Tym razem głównymi bohaterami zostali Edwin Barlow, lord Blakeborough i lady Clarissa Lindsey. Edwin jest bratem rodzonym lady Yvette, która poślubiła Jeremy’ego Keane’a, a Clarissa jest kuzynką i podopieczną Warrena Corry’ego, markiza Knightford (zobacz: Sztuka grzeszenia). Edwin i Warren to sąsiedzi, toteż Yvette i Clarissa są przyjaciółkami od dzieciństwa. Co za tym idzie, znajomość Clarissy i Edwina też jest wieloletnia, ale aż do tej pory nie miała okazji przerodzić się w coś głębszego.


Otóż Warren przed wyjazdem do Nialla, brata Clarissy, prosi Edwina, aby też towarzyszył jej w najbliższym sezonie i bronił ją przed zakusami zbyt odważniejszych adoratorów. Clarissa obawia się szczególnie jednego, Gerauda Duranda, francuskiego dyplomaty, którego atencje odważnie już odrzuciła. Tyle tylko, że Durand nie chce dać za wygraną i staje się coraz bardziej agresywnym konkurentem. W pewnym momencie szantażuje nawet Edwina, wskutek czego ten decyduje się na radyklany krok. 

Relacje Edwina i Clarissy rozwijają się stopniowo. Do tej pory oboje traktowali siebie z wielką powściągliwością. Edwin nie szczędził Clarissie sarkastycznych uwag, toteż ona wobec niego była dość uszczypliwa. Młoda kobieta wskutek osobistego dramatu, nie planowała wychodzić za mąż. Cóż, Edwin zdecydował inaczej. 


Mamy więc pożądanie, namiętność, rodzącą się miłość, trudne pytania i proste odpowiedzi oraz niewyjaśnione rodzinne tajemnice w tle. Na moje nieszczęście Tajniki uwodzenia czytałam po książce Adrienne Basso Skazany na miłość (cykl: Poślubić wicehrabiego, t. 4). Otóż zarówno w jednej jak i w drugiej książce poruszony został temat gwałtu na kobiecie i zastosowano bardzo podobne (o ile nawet nie identyczne) rozwiązanie. W każdym bądź razie Tajniki uwodzenia czyta się dobrze i teraz czas na Warrena w powieści Nie igraj z pożądaniem. Nota bene ciekawy jest wątek Nialla, brata Clarissy, mam nadzieję, że zasłużył u autorki na swoją powieść.Sabrina Jeffries, Tajniki uwodzenia, wydawnictwo BIS, wydanie 2018, tytuł oryg.: Study of Seduction, tłumaczenie: Hanna Rostkowska-Kowalczyk, cykl: Niepoprawni uwodziciele (oryg.: Sinful Suitors), t. 2, okładka miękka, stron 414.


Cykl: Niepoprawni uwodziciele, oryg. Sinful Suitors:
1. The Art of Sinning (2015) – Polska (2018) Sztuka Grzeszenia.
Jeremy Keane + Lady Yvette Barlow
1.5. The Heiress and the Hothead. (2016) – Polska (2018) Tajniki uwodzenia
Edwin Barlow, lord Blakeborough + lady Clarissa Lindsey
2.  The Study of Seduction. (2016)
3. The Danger of Desire. (2016)
4. The Pleasures of Passion. (2017)
4.5. A Talent for Temptation. (2017)
5. The Secret of Flirting. (2018)
5.5. The Risk of Rogues. (planowany rok wydania 2018)
6. What Happens Under the Mistletoe. (Sinful Suitors #1.5.)

https://www.sabrinajeffries.com/ 

1 komentarz:

  1. Fabuła ciekawa , nawet dla mnie jako faceta, ale książkę podsunę siostrze. Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.