22 kwietnia 2018

Galia Bernstein, Jestem kotem.


Jestem kotem Galia Bernstein to lektura dla najmłodszych dzieci i tych, które rozpoczynają przygodę z czytaniem. Kocurek spotyka na swojej drodze inne gatunki kotów: Lwa, Pumę, Tygrysa, Panterę i Geparda. Każdy z wielkich kotów ma coś do powiedzenia, każdy uważa się za idealnego i odmiennego. Zdaniem wielkich kotów, mały kotek niczym się nie wyróżnia. Nie ma grzywy Lwa ani nie skacze wysoko jak Gepard, nie śpi w drzewach jak Pantera, ani nie wspina się po górach jak Puma. Jest mały, niewyraźny, nieduży i niezbyt silny.  W jaki więc sposób Felek jest podobny do innych kotów?


Krótka, prosta, ale mądra opowieść o tym, że różnice nie są wielkie, a zawsze można znaleźć podobieństwa. Wystarczy spojrzeć dostatecznie uważnie. To książka, która pomoże dzieciom zrozumieć co to takiego porównanie i co to są kontrasty. Zabawne autorskie zdjęcia uzupełniają treść. Ciekawa opowieść.Galia Bernstein, Jestem kotem, wydawnictwo Nasza Księgarnia, wydanie 2018, tłumaczenie: Magdalena Korobkiewicz, ilustracje: Galia Bernstein, oprawa twarda, stron 32.


2 komentarze:

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.