11 marca 2018

Rachel Huck, Lenora Worth, Meg Moseley, Panny Młode. Wiosna.


Panny młode. Wiosna to druga książka, jaka ukazała się w cyklu Rok Ślubów nakładem wydawnictwa Dreams. Złożyły się na nią kolejne trzy opowieści. Tym razem to historie napisane przez Rachel Hauck, Lenorę Worth i Meg Moseley.
Marcowa panna młoda to kontynuacja książki Rachel Hauck pt. Once Upon a Prince w cyklu Royal Wedding. Domyśliłam się, że opowieść miała jakąś poprzedniczkę, bowiem autorka konsekwentnie robiła nawiązania do tego, co działo się w powieści. Zaczęłam szperać w internecie i oto efekt. Swoją drogą jestem ciekawa tego bajkowego, królewskiego cyklu. Pierwsza opowieść w Pannach młodych. Wiośnie odnosi się bowiem do ślubu i wesela władcy Królestwa Brightonii, Nathaniela II i jego amerykańskiej wybranki Susanny Truitt. Do tego uroczystego i jakże medialnego dnia pozostało jedynie trzy tygodnie. Susanna zmieniła radykalnie swoje życie i zamieszkała w Europie. Została jednak przed władze Brightonii postawiona przed trudną decyzją. Jeszcze przed ślubem powinna zrzec się amerykańskiego obywatelstwa. Samotność, brak rodziny i sprostanie oczekiwaniom jej postawionym jako  przyszłej małżonce władcy, wpływają na rozgoryczenie młodej kobiety. Susanna zaczęła mieć więc wątpliwości dotyczące związku z Nathanielem.


Kwietniowa panna młoda Lenory Worth dotyczy historii Stelli Carson i jej narzeczonego żołnierza Marshalla Hendersona. Mija rok jak Stella i Marshall nie widzieli się, bo przecież telefoniczne rozmowy to zupełnie co innego niż rzeczywista bliskość drugiej osoby. Za kilka tygodni ma miejsc miejsce zaplanowana uroczystość weselna młodych. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że Marshall w wyniku odniesionych ran w Afganistanie wraca zupełnie zmieniony. Marshall prosi o czas i szanse, Stella niemal przerażona jest podjętym ryzykiem.
Majowa panna młoda Meg Moseley to miłosna opowieść dotycząca Ellie Martin i Graya Whitby’ego. Niezapomniane, pomysłowe i zabawne spotkanie przywołuje uśmiech na twarzy. Gdy jednak akcja w noweli zaczyna się rozwijać, chemia i uczucie między postaciami nie są zbyt dobrze wyczuwalne. Ellie i Grey żyją według zasad wiary, których im wpojono. Wszelkie emocje dotyczą relacji Ellie i jej apodyktycznej, irytującej matki, która manipuluje córką. Autorka pozwala czytelnikowi zastanowić się na czym powinna polegać bezwarunkowa miłość. Koniec historii nie zamknął także rozpoczętych w fabule wszystkich wątków.

Pierwsza historia jest  - jak dla mnie – zawieszona w próżni. Nijak nie mogę sobie wyobrazić Królestwa Brightonii. Być może ma to związek z tym, że jest to kontynuacja perypetii bohaterów, stworzonych wcześniej na potrzeby wyżej wspomnianej powieści w cyklu królewskich ślubów Rachel Hauck. Autorka pokazała jednak, jak powinien się zachować mężczyzna, gdy rzeczywiście zależy mu na ukochanej kobiecie. Podobała mi się druga historia, której początek był smutny, w tle z PTSD, ale zakończenie słodkie. Intensywna i poruszająca opowieść. Trzecia historia dotyczyła wzajemnego poznawania się i skomplikowanych stosunków rodzinnych. Nowela napisana jest punktu widzenia pierwszej osoby. Wszystkie trzy opowieści dotyczą dokonywania właściwych wyborów. W każdej odnaleźć można nawiązania do wiary i chrześcijańskich elementów. Panny młode. Wiosna to kolejna książka zawierająca trzy zabawne i przyjemne opowieści miłosne.


Rachel Hauck, Lenora Worth, Meg Moseley, Panny Młode. Wiosna, wydawnictwo Dreams, wydanie 2018, tytuł oryg.: Spring  Brides, tłumaczenie: Joanna Olejarczyk, cykl: Rok Ślubów, oryg.: A Year of Weddings, okładka miękka, stron  416.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.