29 czerwca 2017

Renata Kochan, Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie.Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie to książkowa propozycja Renaty Kochan pomagająca dość ciekawie spędzić czas dorosłym z dziećmi.  Autorka przez pojęcie „dorosły” rozumie zarówno rodziców jak i dziadków czy też opiekunów, którzy w czasie nieobecności rodzicieli sprawują opiekę nad latoroślami. 


Książka rozbudza kreatywność dziecka i ciekawość względem świata, a także pomaga oswajać lęki. To zabawa poszerza wiedzę dzieci, ale również wpływa na kształtowanie umiejętności komunikacji. Rozbudzając jego twórcze myślenie, należy zwrócić uwagę na odpowiednią stymulację. Lepienie, malowanie, a nawet gotowanie nie wymagają zbyt wielkich nakładów pracy i przygotowania specjalnych materiałów. Autorka zauważa, że zazwyczaj wszystkie posiadamy w domu. Zamierzeniem książki jest wspomaganie rozwoju dziecka i odkrywanie ich zdolności. Należy zaangażować wszystkie zmysły dziecka i skłonić do wyrażania własnych opinii. Proponowane zabawy poprawiają sprawność manualną dziecka.

 
Wiadomości w książce są jasno i przejrzyście pokazane. Znaleźć można opis proponowanego działania, każde ćwiczenie oznaczono ikonkami, które pokazują zakres zabawy, liczbę dzieci i ich wiek oraz czas, jaki zajmuje i technikę wykonania. W pozycji odnaleźć można wytłumaczenie zjawisk zachodzących w przyrodzie czy nieznanych pojęć.


Renata Kochan, Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie, wydawnictwo Zysk i S-ka, wydanie 2017, okładka miękka, stron 136.

Renata Kochan jest graficzką, arteterapeutką i pedagogiem. Ukończyła Wydział Malarstwa i Grafiki ASP w Gdański i Arteterapię APS w Warszawie. Ilustruje książki, prowadzi pracownię ceramiczną, maluje, fotografuje. Prowadzi warsztaty plastyczne i kreatywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz dla rodzin.
Uważa, że znajomość historii sztuki bardzo przydaje się w życiu.
Potrafi z liścia łopianu zrobić parasol, a z parasola – suknię na bal.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.