16 czerwca 2017

Nikola Kucharska, Jak to działa? Zwierzęta.Jak to działa? Zwierzęta to propozycja Nikoli Kucharskiej dla dzieci, które interesują się przyrodą. Pokazuje w jak prosty sposób można wytłumaczyć dzieciom zasady funkcjonowania organizmów zwierzęcych nie odnosząc się wcale do fachowej terminologii. Bohaterami sa Klara i Karolek oraz ich dziadek Ignacy. Klara uwielbia zwierzęta i jak dorośnie chciałaby się nimi zajmować, choć jeszcze do końca nie ma sprecyzowanego pomysłu. Dziadek Ignacy stara się wiec duo opowiadać o zwierzętach i odpowiadać na pytania. 


W książce wydzielone zostały rozdziały dotyczące zwierząt domowych, mieszkających w parkach,  na wsi i w lesie. Za pomocą dobrze opisach rysunków zwierząt i dokonanej analizy budowy ciała,  mały czytelnik zbiera informacje na temat danego zwierzęcia. Mamy przekroje budowy ciała zwierząt. W książce można odnaleźć wiele informacji i ciekawostek. Na końcu zaś znajdują się opisy zawodów związanych ze zwierzętami oraz krótkie biogramy osób spieszących im z pomocą. Jak najbardziej godne polecenia.

 
 
 
Jak to działa? Zwierzęta, Ilustracje, projekt graficzny, teksty w dymkach: Nikola Kucharska, wydawnictwo Nasza Księgarnia, wydanie 2017, okładka twarda, format: 24X32 cm, stron 32.


1 komentarz:

  1. Ale świetna pozycja! Chętnie pogłębiłabym swoją wiedzę. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.