16 lutego 2017

Georgia Cherry, Martin Haake, Atlas Miast.


                       Atlas Miast to ilustrowany rodzaj przewodnika dla najmłodszych po stolicach i największych miast świata. Odwiedzamy 30 miast: Lizbonę, Barcelonę, Londyn, Amsterdam, Paryż, Rzym, Berlin, Helsinki, Oslo, Kopenhagę, Sztokholm, Ateny, Stambuł, Pragę, Budapeszt, Moskwę, Montreal, Toronto, Chicago, Nowy Jork, San Francisco, Meksyk, Rio de Janeiro, Buenos Aires, Hongkong, Tokio, Seul, Mumbaj oraz Sydney. Na liście tej odnaleźć można także Warszawę. Książka wskazuje co należałoby w danym mieście zobaczyć, co spróbować, gdzie się pojawić, co zwiedzić, co poznać, jakie regionalne dania zamówić, w jakich imprezach kulturalnych w miarę możliwości uczestniczyć. W Londynie warto odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej, w Paryżu Muzeé de Orsey, a w Atenach zwiedzić Akropol. Z kolei w Pradze można policzyć figury na Moście Karola, w Montrealu urządzić piknik na wzgórzu Parc du Mont – Royal, w San Francisco wędrować po kamiennych ścieżkach Japońskiego Ogrodu Herbacianego. Autorzy podają za każdym razem wiele możliwości do wyboru. W każdej prezentacji dziecko dowiaduje się, w jakim państwie znajduje się dane miasto, jak wygląda flaga państwowa, ile mieszkańców zamieszkuje miasto i jakim posługują się językiem urzędowym.


                Pomysłowo ujęty jest spis treści przy użyciu znaczków pocztowych. Dzieci ćwiczą również spostrzegawczość. Za każdym razem jest polecenie znajdź. W Lizbonie szukamy 5 kogucików, w Kopenhadze 5 rowerzystów, w Meksyku 5 niebieskich czaszek. Dodatkowym atutem jest grafika, prosta, rozpoznawalna i zachowaniem gry podstawowej gamy kolorów. Warto zwrócić uwagę, bowiem przyjemność gwarantowana nie tylko dla dzieci.
Georgia Cherry (tekst), Martin Haake (ilustracje), Atlas Miast, wydawnictwo Nasza Księgarnia, wydanie luty 2017, tłumaczenie: Anna Garbal, oprawa twarda, format: 28 x 34 cm, stron 64.


*Georgia Cherry  jest redaktorką i autorką książek dla dzieci. Mieszka w Londynie.
**Martin Haake  jest znanym na świecie ilustratorem, pracującym od kilkunastu lat jako freelancer. Rysuje dla wydawców i firm z całego świata, m.in.: Barnes & Noble, The Royal Society of Arts, Penguin Books, The Boston Globe, Travel & Leisure czy Elle and the Shangri-la Hotel z Hongkongu. Jest wielkim fanem amerykańskiej muzyki ludowej. Mieszka w Berlinie.

2 komentarze:

  1. Ja w tej serii wypatrzyłam atlas świata ze zwierzątkami na każdym kontynencie i dałam to w prezencie chrześnaikowi. Ucieszył się. Mówił, że fajna książka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dla dzieciaków to super książki, dzięki tej powyżej w domu zawitał globus , ale taki polityczny nie fizyczny :)

      Usuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.