9 stycznia 2020

Denise Hunter, Uciekająca narzeczona.


      Uciekająca panna młoda to powieść, która opowiada miłosne perypetie drugiego z braci Callahanów: Zaca. W pierwszej części o Zacu dowiadujemy się jedynie tyle, że nadal cierpi po niespodziewanym porzuceniu przez narzeczoną przed planowanym ślubem. Zac rzuca się w wir pracy, bowiem jest właścicielem restauracji w Summer Harbor. Jego serce nadal krwawi, ale parę razy za namową znajomych udało mu się zdecydować na randkę. 

       Mija siedem miesięcy od niezapomnianych wydarzeń. Pewnego dnia Zac odbiera telefon i słyszy głos swojej byłej narzeczonej Lucy Lovett. Dziewczyna wskutek upadku i silnego uderzenia nie pamięta wydarzeń z ostatnich siedmiu miesięcy. Zna jednak numer Zaca, jest w sukni ślubnej i pewna, że ukochany czeka na nią przed ołtarzem. Ku swojemu zdziwieniu okazuje się, że jest nie w Summer Harbor, ale w Portland w stanie Maine, a Zac nie okazuje żadnych cieplejszych uczuć słysząc jej głos w słuchawce. Mimo to, mężczyzna postanawia pomóc Lucy. Co więcej, zabiera ją do Summer Harbor. Lucy wydaje się bezbronna i nadal twierdzi, że jest w nim zakochana. Tyle tylko, że okazuje się, że w Portland miała narzeczonego. Poskładanie układanki dotyczących wydarzeń ostatnich siedmiu miesięcy jest ryzykowne, ale zarazem rozdzierające pod względem uczuciowym dla tych dwojga. 


       Historia Zaca i Lucy opowiedziana przez Denise Hunter w Uciekającej pannie młodej jest nie tylko romantyczna, ale i fascynująca. Wspaniale zbudowane zostało napięcie między bohaterami. Autorka pokazuje, że traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa, mogą mieć niebagatelny wpływ na życie, gdy stajemy się dorośli. Zac i Lucy uczą się na nowo ufać drugiej, ukochanej osobie. Zac chroni swoje serce, które jest pełne bólu i żalu. Mimo to, nie potrafi odmówić Lucy.  Dziewczyna z kolei cierpi z powodu jego dystansu i nie rozumie, dlaczego zdecydowała się siedem miesięcy na wyjazd. Rodzina Zaca postanawia chronić Zaca przed kolejnym rozczarowaniem, choć dziewczyna jest lubiana. Lucy znajduje jedynie sojusznika w narzeczonej Beau, Eden, która w trudnych chwilach potrafi ją wesprzeć i podzielić się swoim doświadczeniem.


      Wracając do Summer Harbor ponownie spotykamy poznanych w pierwszej części bohaterów i poznajemy kontynuację ich losów, ale to nie odwraca uwagi od Zaca i Lucy.  Beau jest szczęśliwym narzeczonym Eden. Natomiast Ripley nadal służy w wojsku i kontaktuje się z rodziną za pomocą skype’a. Trochę też więcej informacji zyskujemy na temat tego, co łączy ciotkę Trudy i szeryfa Coltona. Oczywiście rozwiązanie tego znaleźć można w trzeciej części Tylko pocałunek, powieści od której zaczęłam przygodę z rodziną Callahanów i powieści, do której obecnie wróciłam w ramach powtórki (opinia też jest na blogu). Zapewne będę do tej trylogii powracać :)


Denise Hunter, Uciekająca narzeczona, wydawnictwo Dreams, wydanie 2017, tytuł oryginalny: The Goodbye Bridge, tłumaczenie: Anna Rojkowska, seria: Summer Harbor, t. 2, okładka miękka, stron 368.


Cykl Summer Harbor:
1. Jak płatki śniegu.
2. Uciekająca narzeczona.
3. Tylko pocałunek. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.