Tłumacz: Paweł Kruk
rok wydania: 2010
ilość stron: 296
rodzaj wydania: broszura
format: 130x197 mm
kategoria wiekowa: 12+
ISBN:978-83-10-11640-6
Jest to kolejna powieść, która powstała na bazie pomysłowej mody powiązania świata nam współczesnego ze światem wampirów, demonów, wilkołaków i innych tego typu istnień. Tym razem bohaterem jest czternastoletni Trey Laporte, który od trzech lat przebywa w domu dziecka. Pewnego dnia budzi się w swoim pokoju z ogromnym bólem głowy i z zanikiem pamięci wydarzeń ostatniej nocy. Z przerażeniem obserwuje demolkę swojego pokoju i zniszczenie swoich rzeczy mniej lub bardziej wartościowych. Ponadto okno zostało siłą wyrwane z framugi, a drzwi pokoju były zamknięte od wewnątrz. Mimo swoich tłumaczeń, nie udaje mu się wyjaśnić owe zniszczenia dyrektorowi ośrodka. Ten postanawia natychmiast wysłać go do specjalnego ośrodka dla dzieciaków z problemami. Nic nie wychodzi z tych wychowawczych planów, bowiem w domu dziecka pojawia się nieznajomy podający się za wuja Treya. W lakoniczny sposób wyjawia tajemnicę Treya, w którą ten oczywiście nie chce wierzyć. Przy okazji chłopak dowiaduje się parę faktów z życia swoich rodziców. Decyduje się na szybki wyjazd z domu dziecka w towarzystwie nowego opiekuna Luciena. Dobry Trey jako ostatni prawdziwy wilkołak będzie teraz walczył u boku wampira i jego córki czarodziejki oraz służalczych demonów ze złymi siłami ciemności. Po za tym będzie żył w przepychu i luksusie. Będzie też pod urokiem nastoletniej córki Luciena.
Ciekawostką jest to, że za końcu książki czytelnik znajdzie przygotowaną przez autora „Demoncyklopedię. Przewodnik po otchłani i istotach ją zamieszkujących”. W książce wiele jest opisów nierealnych walk i stosowanej broni. Jak można się domyśleć dużo jest przemocy i brutalności. Brakuje jednak psychologicznego podejścia, co sugerowałby drugi tytuł: „Dlaczego ja?”. Autor podkreśla jednak, że Trey jak każdy nastolatek przechodzi bunt, a wyniku odkrycia nowego wcielenia musiał zacząć sobie radzić, znaleźć w sobie odwagę, podejmować szybko dobre decyzje. Jest to początek cyklu, a pierwsza część ma zakończenie otwarte.
Po Twojej recenzji chyba jednak zastanowię się, zanim kupię tę książkę. Brakowało mi jednak oceny ogólnej (tak łopatologicznie, bo między wierszami trochę wyczytałam) - warto chociażby od kogoś tę pozycje pożyczyć?
OdpowiedzUsuńPożyczyć można, ale można się też nieco rozczarować, zwłaszcza jak się "uwielbia" opowieści tego typu:)
OdpowiedzUsuń